Голова облради Лабазюк відзвітувала про свою роботу: головне
#пресслужба
- Дізнавайтеся, якою була роботи облради під її керівництвом та про пріоритети на наступний рік.
Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк підготувала звіт про свою роботу за 2023 рік. У ньому розповідається, чим займалася облрада під її керівництвом, а також про плани на наступний рік. Ми переглянули цей звіт та пропонуємо вам дізнатися про головне.
Протягом 2023 року депутати зібралися загалом на 5 сесій, на яких ухвалили майже 100 рішень. Крім того, розглянули 54 депутатські запити, з яких 8 прийняті. До Хмельницької облради надійшло 1523 звернення, з яких 80% — прохання про грошову допомогу на лікування. Ще були звернення військових щодо поранень. Загалом протягом року на надання грошової допомоги передбачили 4 мільйони гривень.
Гроші з обласного бюджету також витрачали на фінансування програм, а саме:
-
на сприяння Силам оборони України та правоохоронним органам — майже 74 мільйони гривень
-
на усунення наслідків російської агресії (наслідків обстрілів) — 9,1 мільйона гривень, в тому числі громадам:
-
Чорноострівській — майже 2,1 мільйона
-
Славутській — 2 мільйони
-
Улашанівській — майже 1,8 мільйона
-
Деражнянській — понад 1,7 мільйона
-
Крупецькій — майже 1,6 мільйона
-
-
на соціальну підтримку мешканців — понад 15 мільйонів гривень
-
на оздоровлення та відпочинок дітей — майже 13 мільйонів гривень (оздоровили 600 дітей)
-
на обладнання, ліки та витратні матеріали для медустанов — 25 мільйонів гривень
-
на розвиток агропромислового комплексу — майже 2 мільйони гривень
Віолета Лабазюк як голова обласної ради налагоджує та підтримує співпрацю з міжнародними організаціями, які надають різнопланову допомогу. Зокрема:
-
благодійна організація «Globus Relief» надала витратні матеріали для медичного обладнання на суму понад 2 мільйони доларів, які розподілили між вісьмома медичними закладами області; доставку цього вантажу забезпечила «August Mission»
-
релігійна організація «Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні» (США) передала обласній лікарні хірургічне обладнання на 2,7 мільйона гривень, госпіталю ветеранів війни — майже 1,5 мільйона гривень; крім того, переселенцям в області передали 12 тонн продуктів у вигляді наборів, а ще на 500 тисяч гривень видали сертифікатів на купівлю продуктів
-
благодійна організація «Fundacja rozwoju regionow» передала обласній лікарні персоналізовану регенераційну терапевтичну систему «Magellan» для відновлення тканин
-
благодійна організація «Fundacja Jana Zamoyskiego» передала на фронт провізію бійцям 3-ї танкової бригади
-
благодійна організація «Böseler Ukrainehilfe» передала 30 тонн допомоги, а саме одягу, взуття, продуктів тривалого зберігання, засобів гігієни, медичного обладнання та генераторів
-
благодійні організації «ReliefAid» (Нова Зеландія), «Зелений Чорнобиль» та «Разом до Перемоги. Хмельниччина» передали допомогу на 2 мільйони гривень для інтернатів — демісезонний одяг, інвалідні візки та ходунки
Ще одним напрямком роботи обласної ради є управління комунальним майном. Загалом нині в оренді перебувають близько 34,7 тисячі квадратних метрів площі, а діючих договорів є 102. Цього року обласний бюджет поповнився майже 6,2 мільйонами гривень від оренди. Нових аукціонів зі здачі в оренду провели 27.
Крім того, приміщення, які збиткові чи не використовуються, передавали на приватизацію. Зокрема, цього року продали чотири склади комунального підприємства «Облпаливо» та майновий комплекс Дунаєвецького психоневрологічного інтернату. Таким чином до обласного бюджету вторгували понад 17,3 мільйона гривень, а ще понад 3,4 мільйона передали до державного бюджету у вигляді ПДВ. До кінця року мають провести ще один аукціон.
На сесіях облради ухвалювали рішення і щодо землі. Зокрема, надали статус ботанічних пам’яток природи місцевого значення двом об’єктам у Хмельницькому — «Клену театральному» та «Двом платанам». Також об’єктом природно-заповідного фонду став лісовий заказник місцевого значення «Барвінська криниця» у Прибузькому лісництві. Його площа складає понад 20,5 гектара. Різне майно — приміщення, земельні ділянки, обладнання — передавали у власність громадам. Найчастіше це були генератори.
У звіті йдеться, що основними напрямками роботи Віолета Лабазюк 2024 року будуть:
-
підтримка підрозділів Збройних сил України
-
підтримка внутрішньо переміщених осіб
-
підтримка волонтерського руху
-
розвиток обласних комунальних закладів
-
розвиток міжрегіонального співробітництва, залучення іноземної гуманітарної допомоги
Читайте також:
-
Депутати Хмельницької обласної ради зібрались на сесію: які питання розглядали
-
У Хмельницькому помолилися за волонтерів, українську перемогу і мир
-
Голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з представниками Посольства Швейцарії в Україні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.