- «Podolian Open» - не є суто професійним чемпіонатом. Він створений для того, щоб на Західну Україну приїжджали учасники з різних країн, закохувалися у наш Хмельницький, спілкувалися з нашими людьми, мали досвід про менталітет подолян, - каже головний організатор чемпіонату Анна Садовська. – Окрім популяризації швидкубінгу серед молоді, ми хочемо, щоб вона зосередила свій дорогоцінний час не на пустому сидінні за комп’ютером чи вживання алкоголю та тютюну, а на корисних речах. Швидкубінг – це невизнаний, але спорт. Тут думають головою, але не без залучення фізичної сили.
На цьогорічному чемпіонаті серед 50 швидкуберів віком від 10 до 28 років є 9 дівчат. Хмельницький представляють сім учасників. Загалом, на змагання приїхало на 15 чоловік більше, ніж торік. Серед них – більшість виступають вдруге. Є навіть швидкубери з Омська та Самари (Росія).
- Цьогоріч чемпіонат проходить два дні, а не один, як було у минулому році. Учасники змагаються у дев’яти, а не одинадцяти дисциплінах, хоча вони масштабніші, у них більше раундів і бере участь більша кількість учасників, додали нові категорії – кубик тепер складають ногами, - каже Анна Садовська.
Складання кубика 3х3х3
Складання кубика 3х3х3 однією рукою
Складання кубика 3х3х3 в сліпу
Складання кубика 3х3х3 ногами
Складання кубика 3х3х3 на кількість ходів
Складання кубика 2х2х2
Складання кубика 4х4х4
Складання кубика 5х5х5
Складання головоломки «Пірамідка»
Фаворитами змагань організатори вважають киян Івана Вінника та Ігоря Більченка.
Наймолодший учасник чемпіонату десятирічний Данила Усачов (зліва) приїхав разом з батьком за дві тисячі кілометрів з Самари (Росія)
Хлопець займається швидкубінгом лише дев’ять місяців і особливими результатами поки що похизуватися не може. Головоломку 3х3х3 складає за 18-20 секунд.
- На чемпіонаті у Хмельницькому мені подобається обстановка, але трохи спекотно, - каже Данила Усачов. – Не дивлячись на це, я задоволений своїми результатами. На моєму першому чемпіонаті у Нелідово (Росія), який відбувся у березні, результати у мене були набагато гіршими.
Загалом, хлопець складає головоломки «пірамідка», кубики 3х3х3, 3х3х3 однією рукою і на кількість ходів, 4х4х4, 5х5х5 і 2х2х2. На уроках Данила Усачов кубик не складає, оскільки не хоче цього робити у школі, а займається дома.
19-річний Ігор Більченко з Києва вже вдруге бере участь у чемпіонаті «Podolian Open 2013». За 2,5 роки занять швидкубінгом хлопець може похизуватися тим, що він встановив національний рекорд України (одинична спроба) у складанні кубика 3х3х3 – 7,80 секунди та другий час по Україні за середнім часом – 10,65 секунди. Домашній рекорд – 6,3 секунди. У складанні головоломки 2х2х2 у Ігоря національний рекорд – 3,25 секунди.
- Колись я дивився в Інтернеті відеопідбірку світових рекордів зі швидкубінгу і побачив, як хлопець з Австралії збирає кубик за 6,65 секунди. Я спочатку не повірив. Потім сам спробував і дома побив цей рекорд, - каже Ігор Більченко. – Протягом останнього року я багато тренувався і покращив свій час на 3 секунди. Але у мене стало набагато більше конкурентів, оскільки приїхало багато учасників з Росії, які займаються довше, ніж українці. Головний конкурент - чемпіон та рекордсмен України за середнім часом складання кубика Іван Вінник.
На «Podolian Open 2013» Ігор Більченко вже зайняв перше місце у дисципліні «складання кубика 2х2х2».
- Друзі та рідні вважають, що я схиблений на складанні кубика, але насправді це не так, - каже хлопець. – Я «кручу» тільки тоді, коли мені хочеться – в середньому, 50 «збірок» на день – це 10 хвилин. На парах кубик не складаю, оскільки вважаю, що це марно – ти зосереджуєшся на конспекті, а не на кубику.
Чемпіонат проходить на міжнародному рівні. На ньому присутній делегат Всесвітньої Асоціації Кубика один з перших швидкуберів України Роман Остапенко, який слідкує за ходом змагань і дотриманням всіх правил. Без нього результати не будуть офіційними і не будуть занесені до офіційного реєстру Всесвітньої Асоціації Кубика. Всі результати учасників одразу вносять на сайт і з будь-якої точки світу можна слідкувати за ходом чемпіонату онлайн.
Головний суддя чемпіонату – Артем Мелікян з Харкова.
Кожен учасник може взяти участь у суддівстві та розкладанні кубиків перед черговим етапом.
- Я займаюся швидкубінгом два з половиною роки. Вирішила займатися тому, що у мене знайомий цим займався. Мені стало цікаво, чи зможу я. І я змогла. Навчилася буквально за день, - каже Христина Литовченко з Харкова. - Потім я брала участь у змаганнях у різних містах. На попередніх змаганнях мій рекорд був 13,2 секунди у складанні кубика 3х3х3. Мене серед дівчат в Україні тоді ніхто не зміг перевершити. Друзі та родичі дивуються, як я складаю так швидко, кажуть, у мене швидкі руки, просять навчити.
Дівчина збирає кубик всюди. Найчастіше у метро. Люди дивуються, але Христині байдуже. Вона займається швидкубінком з друзями у фуд-зоні торгівельного центру за столиками.
- Цей чемпіонат пройде повз мене, - каже дівчина. – Я деякий час не займалася, оскільки не було часу через закінчення школи і трохи втратила форму. Але головне – участь.
Окрім змагань на «Podolian Open 2013» молодь грала у футбол та «Мафію», аби відпочити і гарно провести час.
- У наступному році, окрім проведення чемпіонату, ми створимо офіційну громадську організацію, набиратимемо всіх бажаючих у безкоштовну школу швидкубінгу, - каже Анна Садовська. – Це не дорогий вид спорту – достатньо буде купити декілька головоломок, якими ви користуватиметеся роками при правильному догляді.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.