В Україні щороку відзначають Водохреща 19 січня. Святкування не обходиться без традиційного обряду - купання в ополонці.
Цьогоріч спеціально організованих місць для купання не буде у зв'язку з карантинними обмеженнями. Про це нас повідомив заступник міського голови Василь Новачок.
Але якщо ви все ж вирішили не порушувати традицій і зануритись в ополонку на Водохреща, то спеціально для вас ми поспілкувалися з сімейним лікарем амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 Марією Сивак про переваги та негативні наслідки для здоров'я цього традиційного обряду.
Якщо людина тренована і загартовується вже тривалий період, то купання не принесе абсолютно ніякої шкоди. До того, люди, які загартовуються, мають менше проблем зі здоров’ям, дуже часто вони є довгожителями. Купання на Водохреща стане для них елементом їхньої оздоровчої рутини. Але це має бути доволі тривалий процес підготовки з поступовим зниженням температури, в цьому і полягає вся суть загартовування. Тільки для загартованих людей традиційне купання не принесе шкоди для організму.
<Якщо ж людина не підготовлена, то краще цього не робити. При пірнанні в ополонку відбудеться системний спазм усіх дрібних капілярів, навантаження на серце і просто колосальний стрес для організму, який до цього абсолютно не був готовий. Також холодна вода негативно впливає на суглоби, поліартрити.
Єдиним плюсом для цієї людини може бути лише те, що психологічно вона буде відчувати полегшення, особливо, якщо ця особа віруюча. Для них цей процес є дуже важливим і потрібен їм з психологічної точки зору. Не будемо забувати про ефект плацебо. Віруючі ніби змивають з себе весь тягар в цей день. Але це не анулює усі інші можливі негативні наслідки для організму.
Також є перелік хвороб, при яких купання в крижаній воді категорично заборонено. Це захворювання серцево-судинної системи, епілепсія, цукровий діабет, запальні захворювання носоглотки та захворювання легенів.
Олена Савкова.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Так що ця традиція як і "маслєніца" - в топку