Кількість хворих на ботулізм зросла. Хто ще заразився

- Двоє чоловіків повечеряли в'яленою рибою, яку самі ж і приготували.
- Наступного дня вони почали погано себе почувати.
- Медики кажуть, ботулізмом заразилася ще одна людина.
Цієї середи, 27 липня, в області зафіксували 2 випадки ботулізму. Нагадаємо, напередодні двоє чоловіків з'їли на вечерю в'ялену рибу домашнього приготування. З'ясувалось, що риба була заражена збудником ботулізму.
Симптоми хвороби у чоловіків з'явилися вже наступного дня. Але за екстреною медичною допомогою хворі звернулися лише на третій день недуги. Один із хворих нарікав на появу сухості у роті, важкість ковтання, запаморочення та блювоту. В іншого, до всього, ще й двоїлося в очах та було утруднене дихання. Того ж дня обох чоловіків, один з яких є внутрішньо переміщеним, госпіталізували з діагнозом "ботулізм" до Хмельницької інфекційної лікарні у стані середньої важкості. Детальніше ми писали про це у матеріалі Повечеряли рибою: у Хмельницькому двоє чоловіків захворіли на ботулізм
Як виявилось, вони не єдині, хто заразився. У міському Центрі контролю та профілактики хвороб повідомляють, що кількість потерпілих зросла до 3.
Крім того, тепер цей випадок класифікується як "сімейний осередок з трьома потерпілими". Медики додають, що 24 липня двоє братів куштували не лише в'ялену рибу, а їли також і домашню тушкованку.
Разом із ними вечеряла 62-річна мама одного із чоловіків. Щоправда, риби вона не їла. І вечеря відбувалася не у Хмельницькому, як раніше повідомлялось, а в одному із сіл Хмельницького району.
— До речі, домашню консерву, за словами потерпілих, виготовили ще у березні і жодних нарікань на її якість досі не було. Ця банка була останньою з партії, — стверджують в Центрі.
Жінці стало зле 27 липня. за допомогою до лікарів вона звернулася наступного дня. Хвору одразу ж госпіталізували до інфекційної лікарні з діагнозом "ботулізм". Усім хворим, кажуть лікарі, ввели протиботулінічну сироватку.
Наразі потерпілі перебувають в "інфекційці": жінка — у важкому стані, а чоловіки — у стані середньої важкості. Медики зазначають, лікування, за сприятливого сценарію, може тривати не менше кількох тижнів.
Відтак, станом на 31 липня, це вже 4 випадок зараження ботулізмом на Хмельниччині в цьому році. Нагадаємо, перший випадок діагностували в січні. Пацієнт вживав свинний паштет домашнього приготування. Після цього його стан суттєво погіршився. Тоді, на щастя, лікарі змогли йому допомогти.
Медики застерігають: ботулізм — харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Профілактика ботулізму
Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби
- м'ясних та грибних консервів
- консервів домашнього виробництва
- якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином
- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.
Симптоми ботулізму
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 год) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.
Симптоми ботулізму:
- порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети
- сильно виражена сухість у роті
- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)
- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість
- запаморочення
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп)
- ураження м’язів шиї та кінцівок.
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Хворого турбує "сітка або туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів.
Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття "грудки" у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі — усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.
Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
Читайте також:
ф
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Viktor Zavalyuk