Повечеряли рибою: у Хмельницькому двоє чоловіків захворіли на ботулізм

Повечеряли рибою: у Хмельницькому двоє чоловіків захворіли на ботулізм
  • Чоловіки вживали в'ялену рибу, яку самі ж і приготували. Зараз їм рятують життя лікарі.
  • Розповідаємо подробиці та як вберегтися від ботулізму. 

За перших шість місяців на Хмельниччині констатували лише 1 випадок ботулізму. Він стався в січні. Пацієнт вживав свинний паштет домашнього приготування. Після цього його стан суттєво погіршився. Тоді, на щастя, лікарі змогли йому допомогти., розповідають в обласному центрі контролю та профілактики хвороб

Від середи, 27 липня, таких випадків нараховується вже 3. Ще 2 хворих на ботулізм зафіксували у Хмельницькому. При цьому, один із яких є внутрішньо переміщеною особою. 

Двоє чоловіків, 1971 та 1982 років народження, напередодні смачно повечеряли в`яленою рибою домашнього приготування. Як виявилося, риба була заражена збудником ботулізму. 

Відео дня

Симптоми хвороби у чоловіків з'явилися вже наступного дня. Але за екстреною медичною допомогою хворі звернулися лише на третій день недуги. Один із хворих нарікав на появу сухості у роті, важкість ковтання, запаморочення та блювоту. В іншого, до всього, ще й двоїлося в очах та було утруднене дихання, повідомляють в тому таки центрі контролю та профілактики хвороб.

Того ж дня обох шанувальників в'яленої риби госпіталізували з діагнозом "ботулізм" до Хмельницької інфекційної лікарні у стані середньої важкості.

Медики застерігають: ботулізм — харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.

Причини ботулізму

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком. Мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Значно рідше ботулізмом можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко. Наразі невідомі випадки ботулізму, пов’язані із уживанням свіжих промитих та правильно проварених чи обсмажених продуктів.

Профілактика ботулізму

Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:

Симптоми ботулізму

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 год) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Хворого турбує "сітка або туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів. 

Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття "грудки" у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі — усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках  пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up