- Дівчата! В Хмельницькому панує ротавірусна інфекція! Вже багато діток потрапили в інфекційну!, - такий допис викликав паніку на сторінці «Мами Хмельницького» в мережі Фейсбук. Батьки почали бити на сполох– скаржаться на схожі симптоми у своїх чад і діляться порадами. Та чи варто боятись і який ризик захворювання?
Пишуть, що хворіють переважно маленькі діти. Ледь не в кожного нудота, підвищення рівня ацетону і висока температура. Майже у всіх випадках малеча опинялась на лікарняному ліжку. Мами лише припускають, де діти могли підхопити вірус.
- Я чула за ротавірусну інфекцію. Перехворіли всі і дуже важко. Малу капали, - розповідає хмельничанка Леся Андреєва.
- Так, дійсно, друзі зараз хворіють. Але скажу чесно, і на початку літа моя похресниця перехворіла, а ми рік назад пройшли через це, тому думаю, що це почалося не зараз, а вже років два назад, - говорить Олена Мишляковська-Урбанович.
Ми звернулись до міської інфекційної лікарні і запитали, чи дійсно серед дітей шириться вірус і хто під ризиком. Як виявилось, спалаху зараз немає. Ротавірус є завжди і «гуляти» може впродовж року. В народі ротавірусну інфекцію ще називають «кишковий грип». Найбільше схильні до нього маленькі діти в перші роки. Про це журналістам vsim.ua розповіла заступник головного лікаря з медичної частини інфекційної лікарні Нінель Марцонь.
- Цілий сезон є ротавірусна інфекція, але найбільше тоді, коли холодно, де вони добре зберігаються. Зараз ротавіруси спостерігаємо протягом року. Найчастіше схильні діти, які переходять на змішане годування, коли батьки вже починають давати різні продукти, фрукти. Характеризується кишкова інфекція спочатку високою температурою. Дитина стає в’ялою, не може пити. Пити треба при будь-якому захворюванні. Через 3-4 дні з’являється пронос. Основний шлях передачі – контактний. Заразитись можна через недостатньо оброблені чи помиті фрукти. А також через предмети і разом з водою, - пояснює Нінель Марцонь.
Читайте також: Профілактичні щеплення: коли робити дітям і чи вистачить вакцин
Лікарі застерігають, ускладнення після ротавірусу можуть бути різні. Головне – швидше звернутись до лікаря. Є швидкі тести на ротавірус. Потрібно здати аналізи і результат обіцяють вже за годину. Крім того, що дитину треба випоювати водою, слід дотримуватись гігієни і якнайчастіше мити руки. Вже через 3-4 дні після лікування дитина починає краще їсти, знижується температура тіла. Лікар каже, вірус виділяється з організму разом з фекаліями до двох тижнів. В середньому перехворіти можна за тиждень. Вакцини від ротавірусної інфекції є, але, як додають медики, вони не входять у календар обов’язкових щеплень.
Читайте також: Слідкуй за здоров’ям! Які обстеження треба проходити щороку
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.