Аби збільшити вашу довіру до фахівців без великого досвіду роботи - ми будемо готувати матеріали про медиків, які цікавлять читачів ВСІМ. Минулого разу ми просили залишити їхні імена в коментарях. Отоларинголог, реаніматолог, дитячий стоматолог - ви згадали про лікарів різних спеціальностей. Про них отримаєте наступні матеріали.
Один із медиків, який цікавить хмельничан - Богдан Скринько. Він працює сімейним лікарем в амбулаторії, що знаходиться на Повстанській (район Заготзерно). Ми навідалися до фахівця й дізналися про нього більше. Тепер розповімо про нього вам.
Амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2 знаходиться на Повстанській, 36. Із самого ранку там чимало пацієнтів, які сидять ледь не під кожними дверима. Нам вдалося поспілкуватися із молодим лікарем під час невеличкої перерви, що буває в нього рідко.
Молодий сімейний лікар працює тут всього 2,5 роки. Чоловік виглядає молодо. Тож зізнається: запитань від пацієнтів стосовно віку не уникнути. 29-річний Богдан Скринько каже, що завжди люб’язно відповідає. А особливо допитливим розповідає про інші факти зі своєї біографії. Не відмовив у такому задоволенні й нам.
Майбутній медик родом з Теофіпольського району. Розповідає, що із обраним фахом визначився ще в школі. А причиною цього стали його дитячі хвороби, з яким довелося часто стикатися. Тож лікарською працею він захопився з юного віку. Закінчивши школу, він точно знав, який фах для себе обере.
Богдан Скринько почав навчання з Житомирського базового фармацевтичного коледжу. Продовжив гризти граніт науки в Тернопільському національному медичному університеті імені Івана Горбачевського. Пізніше на нього чекала інтернатура.
- У 2016 році я закінчив університет. Вступив на інтернатуру за фахом “Загальна практика - сімейна медицина”, на очний і заочний цикл. Заочний цикл проходив на базі Хмельницької обласної лікарні. Очний цикл - на кафедрі факультету післядипломної освіти Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова. Інтернатура тривала 2 роки, - розповідає Богдан Скринько.
Згодом постало питання стосовно працевлаштування. Роботу Богдан Скринько став шукати в Хмельницькому. Він звернувся до управління охорони здоров’я міськради. Каже, якийсь час для нього шукали вакансії. Врешті - знайшли в центрі первинної медико-санітарної допомоги №1. А саме: в амбулаторії, що йому підпорядковується. Богдан Скринько каже, що його взяли на місце іншого лікаря, який пішов на заслужений відпочинок. З того часу сімейний лікар і працює в закладі. Він каже, що на роботу його взяли “не по блату”. І додає: працевлаштуватися молодому лікарю в Хмельницькому цілком реально і без усіляких “подяк”.
Робота сімейного лікаря, каже чоловік, є дуже цікавою. Він додає, що до багатьох пацієнтів звикає. Адже спілкується із ними 24/7.
Поступово із лікарем стали заключати декларації. Так у нього назбиралося близько 1 300 пацієнтів. З усіма ними медик має домовленість - зв’язуватися із ним за потреби в будь-який день і час. Саме тому Богдан Скринько цілодобово на телефоні. Каже, що звик до занадто ранніх чи пізніх дзвінків. Їх приймає за нормальне явище. Мовляв, це краще, ніж люди займатимуться самолікуванням.
Люди люблять начитатися чогось в інтернеті й виписати самі собі лікування. Тому обов’язково має бути цілодобовий контакт з лікарем. Буває таке, що навіть о 5 годині ранку телефонують чи в 7-ій або опівночі. Не завжди в таких випадках потрібна невідкладна допомога. Але все одно - треба надати пацієнту консультацію, - розповідає сімейний лікар.
Окрім приймання в амбулаторії, лікар приходить і на виклики додому. Каже, що це особливо актуально в період пандемії. Адже чимало пацієнтів побоюються навідуватися в лікувальний заклад. “Буває, що оглядаю після візиту “швидкої”, кардіограму роблю чи забір крові для загального аналізу”, - розповідає він.
Багатьох своїх пацієнтів сімейний лікар сприймає, наче рідних. “Звикаю”, - пояснює він. Саме тому деякі ситуації, пов’язані з ними, бере близько до серця.
За час своєї роботи Богдан Скринько встиг побачити смерть. Сталося це з чоловіком похилого віку, який от-от пережив інсульт. Того дня, згадує сімейний лікар, пенсіонера виписали зі стаціонару. Вже за кілька годин після цього дідусеві стало зле. Не дочекавшись візиту сімейного лікаря, він помер.
В нинішніх умовах пандемії коронавірусу, лікар часто приймає людей з COVID-19. Робить це в окремому спеціально відведеному кабінеті. А тим, хто побоюється йти в амбулаторію - призначає лікування і надає підтримку телефоном.
На запитання щодо складнощів у своїй роботі, сімейний лікар розводить руками. Каже, що до цієї професії в нього лежить душа. Тож він з радістю допомагає людям, читає спеціалізовану літературу й долучається до всіх можливих вебінарів. Мовляв, медик має вчитися все життя. Особливо якщо до цього має хист і бажання.
У сучасному світі не обійтися без “гугла”. Як розповідав Богдан Скринько, що навіть лікуються за допомогою інтернету. А з лікарями деякі знайомляться в сервісі “medics”. Там в більшості медиків є їхні фото, місце роботи і зазначений досвід. А ще - відгуки, які залишають після прийому.
Ми поцікавилися, що пишуть про сімейного лікаря Богдана Скринька. Загалом є 10 відгуків. З них лише один не на користь медика. Оцінили молодого фахівця найвищим балом - 5.
Нагадуємо, ви можете залишити у коментарях ім’я молодого лікаря, про якого хочете дізнатися більше. Все решта - ми зробимо за вас. Зустрінемося, поспілкуємося та опублікуємо на нашому сайті.
Читайте також:
Медик до 30: хмельничанка Аліна розповіла про шлях від танців до роботи в інфекційній лікарні
Лікар до 30. Розповідаємо про молодих медиків Хмельницького
Лікар до 30. Як Ольга Пеленичко впізнає пацієнтів за голосом та їздить на роботу в шолом
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Світлана Муляр
Впевнена, що ти Хороший Лікар, бо знаю, що ти дуже щира і чуйна людина! Успіхів тобі в цій нелегкій роботі і здорових пацієнтів!😉
Віталіна Безпрозвана
Любов Сердунич
Альбина Матвийчук