На Хмельниччину завезли італійські сир та сосиски, заражені збудником лістеріозу

Дізнавайтеся в яких продуктах вони знаходяться і чим небезпечна інфекція.
В Україну завезли товари з Італії, в яких виявили небезпечні мікроорганізми. Одна із партій потрапила на Хмельниччину. Про це попереджають у Головному управлінні Дерпродспоживслужби в Хмельницькій області.
Так, у сирі «Asiago Pressato» і сосисках з м’яса птиці «Wurstel» виявили патогенні бактерії Listeria monocytogenes. Обидва продукти експортувалися з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) до України (отримувач: ПП «КЛЄР» м. Київ).
У відомстві зазначають, що у випадку надходження на митну територію України харчових продуктів, які не відповідають вимогам безпеки, оператор ринку буде негайно вилучати їх з обігу. А споживачів він повідомить про причини їх вилучення та у разі потреби має відкликати харчові продукти. Такі застороги здійснюються для захисту здоров’я споживачів.
Мікроорганізми Listeria monocytogenes спричиняють інфекційне захворювання лістеріоз. Від людини до людини лістерії можуть передаватися фекально-оральним шляхом, тому дуже важливо дотримуватись правил гігієни і ретельно мити руки. Про це повідомляють у Центрі громадського здоров’я.
Які симптоми хвороби?
Хвороба уражає центральну нервову систему, характеризується септичними проявами, абортами, маститами або перебігає без симптомів.
За першими симптомами вона схожа на харчове отруєння. У випадку прогресування хвороби страждає центральна нервова система (головний мозок). Для літніх людей, осіб із ослабленим імунітетом, маленьких дітей та вагітних жінок наслідки можуть бути летальними. Тому важливо звернутись до лікаря, якщо у вас з’явилися ознаки харчового отруєння:
-
слабкість
-
озноб
-
підвищена температура
-
діарея
-
блювота.
Іншою формою хвороби може бути ангінозно-септична, яка нагадує ангіну. У разі ураження нервової системи з’являються ознаки менінгіту, менінгоенцефаліту або абсцесу мозку.
Хто може захворіти?
На щастя, сприйнятливість до лістерій у людей невисока. Наша імунна система вміє боротися з цими бактеріями, не допускаючи розвитку хвороби. Захворювання в основному вражає людей зі зниженим імунітетом.
Це можуть бути хворі на СНІД та цукровий діабет, особи, які отримують хіміо- і гормональну терапію, люди похилого віку, діти першого року життя, вагітні жінки.
Як уберегтися від хвороби?
Важливо всі продукти харчування піддавати належній термічній обробці (варіння, смаження, запікання), яка на 100% знищує лістерії.
Мити овочі і фрукти потрібно відразу, як ви принесете покупку додому. Особливістю лістерій є їх здатність розмножуватися у харчових продуктах навіть в холодильнику і морозильній камері.
При приготуванні їжі не розміщуйте сирі і готові продукти поруч. Не можна різати варені овочі для салату на дошці, де ви тільки що розрізали сире м'ясо. Сирі та готові продукти не можна зберігати на одній полиці в холодильнику.
Не купуйте продукти на стихійних ринках, де ви не можете бути впевнені в їх якості та належних умовах зберігання, транспортування, приготування.
Дотримуйтесь заходів особистої гігієни, мийте руки після відвідування вулиці, туалету та громадських місць. Мийте руки перед вживання їжі. Використовуйте воду з перевіреною якістю.
А ви купуєте додому італійські товари?
Читайте також:
-
У Хмельницькому можна безкоштовно обстежитися на мавпячу віспу
-
Минулого тижня на Хмельниччині померли 11 людей від COVID-19
-
Маски і сезон епідемій: хмельницька лікарка розповіла, чого чекати у жовтні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Наталия Терещенко
Бо вони не дураки перевіряють її.
А нам пхають всяку херню.
На ти травіця.
То пальмова олія кругом.
То ще щось .
Потім думають люди,від чого береться онкозахворювання, і.т.д.
Діти родяться теж хворими.
Нафінта нам чиясь продукція??
Будуйте заводи , м'ясокомбінати, виготовляйте свою продукцію, без всяких барвників і.т.д.
Хай буде дорожща, ліж би якісна.
І робочі місця будуть.
Відновлюйте те що зруйнували, і виготовляйте все своє.
Ми Українці найкращі,роботящі.
І ми можемо жити краще чим будь які інші країни світу, не хуже.
Женя Байбуз
Наталія Герасимчук
Галя Шлапак