Що робити при укусах комах і павуків влітку: корисні поради від МОЗ

Що робити при укусах комах і павуків влітку:  корисні поради від МОЗ
Фото ілюстративвне - "Мini-rivne"
  • “Мене щось вкусило” – одна з найпопулярніших фраз літа.
  • У теплу погоду ми найчастіше зустрічаємося із комарами, комахами тощо.
  •  Їхні укуси можуть спричиняти неприємності.
  • Що варто пам'ятати, аби не стати їх жертвою.

Укуси павуків та комах влітку нерідкість. Як правило, місце укусу червоніє, починає свербіти і з'являється набряк.У деяких випадках у людини навіть може піднятися температура.

На сторінці МОЗ у Facebook фахівці дали кілька корисних порад, щодо того, як діяти після укусів.

Що робити після укусу комахи:

  • По-перше, слід оглянути місце укусу і видалити жало, якщо воно залишилося.
  • Місце укусу потрібно обробити водою з милом.
  • Намагайтеся не чесати укус і зробіть так щоб одяг його не торкався
  • Щоб зменшився свербіж можна прийняти антигістамінні препарати. Також місце укусу можна змастити засобом з каламіном.
  • Якщо шкіру розчесали, обробіть ділянку антисептиком без спирту.
  • Набряк допоможе зменшити холодний компрес. Для цього можна взяти щось із морозилки, загорнути в рушник і прикласти до місця укусу.

Якщо у вас з'явився набряк обличчя або язика, запаморочення, висока температура, блювота, нудота, зниження тиску або проблеми з диханням - викликайте швидку допомогу!

Відео дня

Також може статися реакція анафілаксія - це масове виділення гістаміну клітинами імунної системи, мастоцитами. В такому випадку розширюються судини, з'являється сильний набряк, стискаються бронхи і людина може задихнутися.

Якщо у вас хоч раз був такий стан - обов'язково зверніться до лікаря.

Як діяти при укусі павука:

Не потрібно відсмоктувати або видавлювати отруту. Слід додати, що в Україні єдиний небезпечний для людини павук - це каракурт.

Цей павук належить до роду чорних вдів і його можна зустріти вздовж усього узбережжя Чорного і Азовського морів. Він мешкає в засмічених заростях, вологих місцях в западинах і на солончаках, в степу, на полях і городах.

Фото із відкритих джерел

Спочатку після укусу каракурта людина може не відчути біль, але через 10-15 хвилин він буде наростати і поширюватись по всьому тілу.

Як надати першу допомогу:

  • Необхідно знерухомити і охолодити місце укусу.
  • Багато пити води. При цьому бажано пити теплу воду і не випивати все за раз.
  • Прийняти антигістамінні і знеболювальні препарати.
  • Відразу ж звернутися до лікаря.

Щоб не наражатися на небезпеку, експерти радять на природі користуватися засобами від комах, також слід обирати закритий одяг та взуття, мати головний убір і бути обачними.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:09 Дев'ятеро воїнів «на щиті» повернулось на Хмельниччину photo_camera 17:03 Хмельниччину накриє спека: прогноз погоди на 6 липня 16:26 На Хмельниччині нові правила оголошення повітряних тривог 15:42 «Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу Від читача 13:29 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 14:56 Двох військових з Хмельницького району звільнили з полону. Історії захисників 14:23 У центрі Хмельницького та в двох ТРЦ вимкнули воду: коли зʼявиться 13:34 У селі під Хмельницьким чоловік викопав у городі снаряди (ВІДЕО) 12:46 21 мешканець Хмельниччини отримав фінансування для бізнесу: на що підуть кошти 12:01 У Хмельницькому в тролейбусі травмувалась пенсіонерка: поліція з'ясовує обставини ДТП 11:34 17 облич репресованих радянською владою на Хмельниччині photo_camera 10:49 Хмельничанина, який влаштував стрілянину у Раковому, затримали, — поліція 10:01 Головна ціль — Старокостянтинів: на Хмельниччині збили 42 «шахеди» в ніч на 5 липня 09:02 Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up