З жовтня по грудень спостерігається сезонне загострення менінгіту. За минулий місяць до інфекційної лікарні потрапило 27 осіб. Загальна кількість хворих, станом на 7 листопада, становила 63 особи. За кілька тижнів ситуація кардинально не змінилася. До інфекційної лікарні постійно надходять хворі з підозрою на менінгіт, але в більшої половини з них діагноз не підтверджується. Про це журналістам vsim.ua розповіли в ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”.
- Цей хвіст тягнутиметься ще до грудня. Але не більше, сезон менінгіту вже надовго не затримається. В листопаді, за попередніми даними, кількість хворих буде меншою, ніж у жовтні. Хворі ще звертаються із скаргами на головний біль, лихоманку, високу температуру, болі в животі, що є симптомами менінгіту, але діагноз підтверджується лише в половини, - розповідає лікар-епідеміолог Лариса Калінер.
Попри позитивні прогнози, в соціальних мережах матусі б”ють на сполох. В садочках та школах Хмельницького час від часу фіксують випадки менінгіту. Чи є хвороба приводом для карантину, ми запитали у Департаменті освіти і науки Хмельницької міськради.
- Ситуація іде на спад, хворих дітей поменшало. За вихідні до міської інфекційної лікарні поступило дві дитини. Одна зі школи, інша - з дитячого садочку. Діти переважно хворіли на вірусний менінгіт. Він проходить не у такій складній формі як чистий менінгіт. Тому закривати на карантин весь навчальний заклад чи, навіть, окрему групу в дитячому садочку, де захворіла дитина, немає потреби. Вірусний менінгіт - це не привід для масового карантину. Просто необхідно проводити профілактичні заходи як з боку навчальних закладів, так і з боку сім’ї. Вдома потрібно укріплювати дитячий імунітет, бо цей вірус найбільше пристає до дітей зі слабким імунітетом. Потрібно слідкувати, щоб дитина, коли чхає чи кашляє залишалася вдома, а не відправляти її, вже хвору, на навчання, - пояснює заступник директора Департаменту освіти і науки Світлана Губай.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Мама