Здоровий сон: скільки годин треба спати і як налагодити режим - поради МОЗ

Здоровий сон: скільки годин треба спати і як налагодити режим - поради МОЗ
  • Після літнього відпочинку буває важко не тільки увійти в робочий ритм, але й повернутись до повноцінного сну.
  • У МОЗ кажуть, що не треба чекати, доки вас “вимкне” від втоми. Є кращі шляхи, які допоможуть налагодити повноцінний сон.
  • Він даватиме організму енергію зробити набагато більше справ, ніж години непродуктивного безсоння. 

Якщо спати менше ніж 7 годин на добу, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:

  • діабету
  • серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску
  • збільшення ваги та ожиріння
  • порушення імунної системи
  • погіршення психічного здоров'я, депресії

Готуйте очі до сну заздалегідь

Надмірна кількість світла може негативно впливати на якість сну. Адже світло будь-якого типу може пригнічувати вироблення гормону мелатоніну, що сприяє здоровому сну. Науковці зазначають, що сині світлові хвилі мають найбільш сильну дію. Тому намагайтесь не дивитись телевізор чи гортати новини на вашому ґаджеті безпосередньо перед сном.

Послухайте класичну музику

Дослідження показали, що класична музика або будь-яка музика, яка має повільний ритм від 60 до 80 ударів на хвилину, допомагає швидше заснути. Слухати бажано не відразу перед сном, а десь за 30-45 хвилин. Окрім покращення якості сну, музика сприяє послабленню симптомів тривожності та депресії.

Відео дня

Уявіть приємне для вас місце

В одному з досліджень було виявлено, що візуалізація приємної картини чи місця, сприяє швидкому розслабленню та відволікає від зайвих думок. В дослідженні, люди, які застосовували візуалізацію та страждали на безсоння, засинали на 20 хвилин швидше, ніж ті, що не візуалізували.

Зігрівайте кінцівки

Наше тіло охолоджується завдяки процесу терморегуляції, коли ми засинаємо. Щоб посприяти цьому, науковці визначили кілька прийомів, які спрацьовують як снодійне та пришвидшують засинання. Наприклад, в цьому дослідженні було визначено, що зігрівання кінцівок, сприяє оптимальному процесу терморегуляції та посилює загальні втрати тепла тілом. Ви можете одягнути шкарпетки або ж зробити теплу ванну для ніг, щоб швидше заснути.

Стежте за раціоном

Щоб краще засинати, стежте за раціоном: уникайте кофеїну (протягом 6 годин до сну), алкоголю (протягом 4 годин до сну) та великої кількості їжі перед сном. Куріння також може вплинути негативно на якість сну та швидкість засинання.

Почитайте книгу

Це чудовий прийом, який допоможе відчути сонливість. Краще читати друковану книжку, аніж на телефоні чи іншому ґаджеті. Додаткове світло не сприятиме швидкому засинанню.

Використовуйте ліжко виключно для сну: не їжте в ліжку, не дивіться телевізор і не працюйте. Це має бути місце для відпочинку та відновлення сил.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
08:30 Курс валют у Хмельницькому на 3 липня 21:45 В Хмельницькій ОВА прокоментували об'єднання університетів у Кам'янці-Подільському 20:24 У Хмельницькому попрощалися з загиблим прикордонником Ігорем Осадчим play_circle_filled 19:46 Без світла 130 вулиць. Графік відключень на 3 липня Від читача 17:32 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 18:28 Останній переможний бій за Проскурів 1920 року. Хронологія та карта photo_camera 17:50 Оплата штрафів через «Резерв+» та старт вступної кампанії: новації липня 17:14 На Хмельниччині покарали чоловіка і жінку, які викрали у пенсіонера корів і бика 16:41 У Хмельницькому районі зіткнулись мікроавтобус і вантажівка. Є постраждалий play_circle_filled 16:01 Молодик з Хмельниччини організував схему виїзду за кордон на мотоциклах photo_camera 15:16 Як у Хмельницькому відновлюють «Планету» і що там може бути photo_camera 14:32 Новий керівник Хмельницької обласної прокуратури: хто він і скільки заробляє 13:41 У хмельницькому СІЗО ув’язнений захистив дипломну роботу 12:52 2 липня центр Хмельницького залишився без води 12:03 Мішель, Лаврін...Як хмельничани називали дітей в червні 11:27 На Зарічанській чоловік підірвав гранату у квартирі: деталі 10:46 За добу на Хмельниччині сталося 6 пожеж 10:04 Хмельниччина — друга серед західних областей за вироками корупціонерам
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up