Торгувати біля “Либідь Плази” ялинками заборонено. На це є дві причини.
Хмельницька влада знає про це, але роками нічого не може вдіяти.
Тим часом хтось “нагрівається” на торгівлі, беручи тисячі гривень за місце.
В Хмельницькому ще в липні визначили 17 місць, де легально можна торгувати живими ялинками. В затвердженому міськрадою списку не зазначена територія біля “Либідь Плази”. Це перша причина, чому торгувати новорічними деревцями тут не дозволено. Не можна робити це і через те, що дана ділянка призначена зовсім для іншого - обслуговування торгового центру. А саме - під парковку.
Знають про заборону чиновники управління торгівлі вже не перший рік. Зокрема, в грудні 2017-ого під час рейду ялинковими базарчиками міста журналістам vsim.ua вони розповіли, що мають ідеї, як припинити торгівлю в забороненому місці.
Прийшов новий сезон ялинкової торгівлі, а проблема не зникла. На майданчику біля “Плази” замість автомобілів вже стоять живі новорічні деревця. Побачивши це, ми звернулися із запитанням “Чому знову?” все до того ж управління торгівлі.
Тільки поліція. Більше нічого вам не можу сказати. По всіх 17 погоджених нами місцях в нас красота. А от “Либідь Плаза”, бачите, є таке місце. Там спірне питання - говорить начальниця управління торгівлі Хмельницької міськради руслана Сідлецька. - Ну я вам поясню. Тому, що там приватна ділянка. Тому така ситуація. Я розумію, що ділянка відведена під парковку, але бачите, вони не дотримуються цього. Ми будемо робити спільні з поліцією рейди, як і минулого року. Якщо поліція буде мати силу волі, будемо складати адмінматеріали.
Зі слів чиновниці виходить, що влада визнає неспроможність щось вдіяти проти торгівлі в забороненому місці. При цьому частково скидає провину за це на поліцію. Правоохоронці ж зовсім іншої думки про ситуацію з ялинковим базарчиком в центрі міста.
Кожного року одна і та ж проблема. Коли ми приходили з рейдом минулого року то тільки чули, що то їхня територія і вони що хочуть то роблять. Ми нічого не можемо зробити. Управління торгівлі знає, що таке буде відбуватися, не приймає ніяких мір щодо усунення, - каже речник патрульної поліції у Хмельницькій області Роман Мартинюк. В цій ситуації ми навіть не можемо скласти 160-ту (статтю КУпАП, - прим. авт). Бо вона складається в місцях комунального значення. На дорозі, наприклад, у скверах, в парках. Ця територія не є комунальною. Вона, фактично, є в оренді “Либідь Плази”. Так, вона виділена під парковку і використовується не за призначенням. Але це вже інша відповідальність і це вже інші компетентні органи мають цим займатися.
Виходить, що й поліція нічого з торгівлею у забороненому місці вдіяти не може. Пояснюють це тим, що не мають відповідних повноважень і цією проблемою мають займатися інші структури.
Звернулися ми і до “Либідь Плази”. Щоправда, не дізнатися позицію ТЦ стосовно торгівлі ялинками. Раніше там заявили, що ніякого відношення до цього не мають. Все ж саме до керуючої комплексом “Плази” Тамари Сівуліцької ми зателефонували і спробували замовити й собі місце на базарчику. Вона сказала, що вона цим не займається. Направила до Сергія Броніславовича й дала його номер телефону. З чоловіком ми зв’язалися. Запитали про вільні місця та їх вартість.
Зараз місць вже немає. В основному всі Летичівські забрали. По вартості вам не скажу. То наша комерційна таємниця, - відповів Сергій Броніславович.
Комерційну таємницю ми все ж розкрили. Поспілкувалися із одним з торговців ялинками. Він сказав, що цього року вже беруть 6 тисяч гривень. Тобто, на 1 тисячу більше, ніж торік. Нагадаємо, таку суму сплачують за 5 метрів квадратних площі і орендують її до 31 грудня. Також чоловік повідомив, що всі місця розібрали ще в лютому і скоро продавців тут буде набагато більше.
Для порівняння, за метр квадратний площі на одному із легальних ялинкових ринків потрібно заплатити до бюджету 8 гривень. Така плата стягується за один день. Якщо навіть взяти умовних 2 тижні і 5 метрів квадратних (умови біля “Либідь Плази”, - прим. авт.), то вийде 560 гривень.
Ну і наостанок нагадаємо про ялинковий смітник, який залишили торговці біля “Либідь Плази” в “подарунок” хмельничанам на 1 січня 2018-ого. Вони просто покинули нерозпродані дерева та й поїхали.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
хоть на "петардах" чи на прикрасах!
Кому яка різниця?
А що робити якщо роботи нема.
Досить одне і теж кожен рік жувати!