Інтерв’ю з гінекологом Анною Купратою, яка знімає з пацієнтками відео в TikTok

- Танці на прийомі в гінеколога - все це не вигадка, а те, що відбувається з пацієнтками гінекологині з Хмельницького.
- Таке практикує Анна Купрата, в якої на обліку стоять десятки жінок.
- У чому особливість роботи лікарки й чому пацієнтки називають її “подружкою”?
- Про все це дізнавайтеся в інтерв’ю.
Журналістка vsim.ua також розповідала вам про інших акушерів-гінекологів, які не менш популярні в Хмельницькому. Мова йде про Анну Каретну, Лілію Бойцун та Андрія Ропотана. Прочитати про них більше зможете за посиланнями в кінці матеріалу. Кожен із цих медиків має особливі підходи до тих, хто приходить на прийом чи пологи.
Героїня цього матеріалу відрізняється від інших лікарів не лише ставленням до пацієнток, а й відношенням до сучасного світу. Гінекологиня Анна Купрата обожнює та цінує сучасність за всі можливості, які вона дарує. Наприклад - соцмережі. Гінекологиня активно розвиває свою сторінку в Instagram, пише дописи на теми жіночого здоров’я і навіть консультує “онлайн”.
Решта контенту Анни Купратої - відео. На одне з таких журналістка натрапила випадково в тенетах Instagram. Тоді й вирішила запросити Анну Купрату на інтерв’ю. Адже вона єдина лікарка міського перинатального центру, хто на гінекологічному кріслі не лише оглядає жінок, а й знімає їх під музику на камеру.
Анна Купрата приймає в міському перинатальному центрі у будні дні. Записатися на прийом можна через сервіс Medics. Там, до речі, жінки залишають відгуки про лікарку. Таких вже є 11. Серед них - лише позитивні.
А одна із жінок написала:
— Дуже приємна людина. Компетентна, сучасна, як на мене, дуже привертає до себе. Спілкування з лікарем настільки приємне і доступне для розуміння, ніби з подругою.
Під час нашого спілкування лікарка багато посміхалася і ще більше розповідала. “Здається, що й питань заздалегідь можна було не готувати. Ви й так все розказуєте”, - пожартувала я.
Анна Купрата потрапила в Хмельницький перинатальний центр відразу після навчання у “виші”. Спершу там проходила інтернатуру, а повноцінно працювати розпочала з 2013 року. Тепер у неї на обліку стоять десятки вагітних. Спілкування з ними, каже медик, часто нагадує манеру розмови між двома подругами.
Про кожного лікаря хмельничани залишають свої відгуки. Часом, вони бувають не лише позитивні. Як ви ставитеся до цього?
— Я до всіх відгуків ставлюся позитивно. Насправді я знаю хто і які відгуки пише. Дуже погано, що пацієнтки мають право писати все, а лікарі не можуть зазначити, як все було насправді й чому такий відгук з’явився. Чимало людей нашого міста живе із провінційними поглядами на життя. Тому причина негативних відгуків може бути банальна - ти можеш комусь не подобатися, от і все. Тому в мене спокійне ставлення до негативу. Він може виникнути навіть тоді, як пацієнтки пишуть о першій годині ночі, а я не відписую. Тоді вони надсилають повідомлення: “Вам що, важко відповісти?” От після таких нюансів і з'являються негативні відгуки.
У деяких відгуках зазначають, що ви на прийомах поводитеся, як подружка. Що це означає?
— Насправді у своїй уяві я завжди чітко розуміла, яким має бути лікар. Я взяла до уваги те, що похід до гінеколога для деяких людей - це стрес. Ще з радянських часів жінки звикли: якщо лікар дізнається, що вона живе статевим життям чи має кількох партнерів - обов’язково буде осуд. Саме через це між пацієнтками й лікарями виник психологічний бар’єр. Тому мої пацієнтки приходять до мене й ніколи не соромляться.
— Знаєте, в кожного акушера-гінеколога свій контингент пацієнтів. Серед моїх - жінки з гумором. У моїх вагітних все завжди добре. Навіть якщо хтось приходить із поганим настроєм - ми це виправляємо.
Чим сучасні гінекологи відрізняються від тих, що працювали років 20-30 тому?
— Сучасні гінекологи відрізняються підходом і баченням. Це стосується тих самих захворювань. У будь-якого інфекційного захворювання, що передається статевим шляхом, спектр причин може бути надзвичайно різним. Також сучасні медики відрізняються розвитком. Скажімо, я постійно беру участь в міжнародних форумах і конгресах, у медичних, науково-практичних конференціях та практикумах. Крім того, зараз дуже Instagram допомагає у веденні всього. Ти публікуєш Stories, пишеш дописи - пацієнти це все бачать і їм дуже подобається. Під час роботи з жінками ми виходимо з рамок загального сприйняття. Раніше в нас як було: є гінеколог і є захворювання. До принципів моєї сучасної роботи входить комплекс багатьох складових. Жінки зі мною відверті і це дуже допомагає у роботі.
Ви, здається, єдина гінекологиня в Хмельницькому, хто активно веде сторінку в соцмережах?
— Ні, не єдина. У місті є гінекологи, які теж займаються подібним. Зараз ця тенденція стала набирати обертів. За допомогою соцмереж можна доносити людям чимало інформації, які вони можуть не знати. Це стосується не лише жіночого здоров’я, а й певних деталей про мене, яких вони раніше не знали. Наприклад, на своїй сторінці я публікую не лише дописи на різні гінекологічні теми, а й світлини своєї сім’ї. Пацієнтки мають знати, що я така сама людина, як і вони.
Можливо, була певна ситуація, що підкинула вам ідею розвивати блог?
— Більша частина нашого населення - це дуже зажаті люди. Я маю на увазі, що коли їм починаєш говорити будь-що на інтимні теми - вони соромляться чи хіхікають.
— Із самого початку моя сторінка в Instagram була суто моїм особистим блогом. Близько трьох місяців тому я стала її розвивати в своєму професійному напрямку.
Ведення Instagram відбилося на кількості ваших пацієнток?
— Так, звісно, пацієнток стало більше. Іноді за консультаціями звертаються в Instagram. Це можуть бути жінки з інших міст. Я використовую всі сучасні блага й тому можу проконсультувати в такому форматі. Жінка надсилає мені результати своїх аналізів, я їх вивчаю і висловлюю свої рекомендації. Безумовно, якщо я бачу певні проблеми - наголошую на повноцінному огляді.
Як виникла ідея знімати відео у TikTok і з ким найчастіше це робите?
— Мені підказала подібне знімати моя пацієнтка. Бо раніше я навіть гадки не мала, що це за TikTok. Знімаю контент із вагітними своїми або просто з жінками, які на прийом приходять. От, наприклад, прийшла одна з них до мене і я запитала, чи не проти знятися зі мною на відео. Вона відповіла: “Так, звісно. Це класно”. Є в мене вагітні, які на одному відео активно танцювали. Моїм пацієнткам подобається.
На відео помітно, що у вас веселі пацієнтки. Чи бували у вас із ними курйозні випадки?
— У нас тут кожен день якісь історії. Найпоширеніші - це коли виписуєш пацієнткам свічки вагінальні, а вони їх п’ють, як пігулку. Бувало, що я під час огляду виймала з жінок презервативи чи щось інше. Трапляється, що засовують в середину різне. Найкурйозніше - це, звісно, історії з вагітними. От, був у мене один такий випадок нещодавно. Вагітна жінка сказала своєму чоловікові, що за рекомендаціями гінеколога їй не можна нічого робити. Саме тому вона не прибирала вдома і навіть не підіймала трилітрову каструлю із супом. Тоді до мене прийшов чоловік і запитує: “Їй що, дійсно не можна нічого робити, бо вона вагітна?” Я прямо розгублена була й не знала, як на це реагувати.
Які тренди розгулюють серед сучасних вагітних? На кшталт, домашніх пологів.
— Так, так. Домашні пологи - є таке. Ще багато говорять про те, що треба народжувати разом з доулою. Кажуть: добре це робити у воді та інше вигадують. Я противник цього всього. Коли мені подібне розповідають, я кажу: “Якщо у вас відкриється кровотеча, що ви будете робити?” Більшість цих доул навіть не лікарі за освітою. І коли щось йде не так під час пологів, то вони просто тікають, - розповідає Анна Купрата. - З останніх випадків, прийшла до мене вагітна й розповіла, що за порадою гінеколога-блогера з Києва стала пити вітаміни. Там було безліч пігулок. Реально ціла купа. Я кажу їй: “Для чого ви це робите, якщо є вітаміни в комплексі?” Це ж кожна пігулка містить якусь допоміжну речовину, що шкідливо для організму.
Вагітні і вакцинація від COVID. Чи може вакцина нашкодити?
— Вагітність не є протипоказом до вакцинації. Пацієнтки в мене запитують, чи можу я видати їм довідку про те, що вони вагітні і їм не можна вакцинуватися. Відповідаю: вагітність - це не протипоказ.
З якими проблемами найчастіше до вас звертаються пацієнтки?
— Найчастіше - це кандидоз і ерозія.
Чимало жінок стверджує, що діагнозу “ерозія” немає. Мовляв, за кордоном це не лікують. Що скажете?
— Це неправда. Ерозію лікують за кордоном. Там вийшли на такий рівень, що цьому захворюванню запобігають. Роблять це за допомогою спеціальних обстежень, на які держава виділяє кошти. За кордоном обстеженість більша та ефективніша. Саме тому я наголошую пацієнткам: профілактичні огляди - це вкрай важливо.
Чи може кандидоз виникати на тлі психоемоційних розладів?
— Кандидоз вимагає комплексного підходу при лікуванні. Недостатньо просто обстежити і пролікувати препаратом. Одна з причин кандидозу - це психосоматика. Наприклад, хронічна втома, стреси - це прямий шлях до цього захворювання. Зараз, до речі, у зв’язку з пандемією жіноче здоров’я багатьох зазнало змін. Адже всі ці психологічні моменти мають безумовний вплив.
Що можете порадити пацієнткам, які не можуть знайти свого акушера-гінеколога?
— У пацієнта з лікарем має бути відсутній психологічний бар’єр. Перш ніж звертатися - прочитайте відгуки інших пацієнтів. Поспілкуйтеся із ним самим. Також моя порада - це бути завжди готовим до співпраці у формі “лікар-пацієнт”. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій вашого гінеколога і ні в якому разі не займатися самолікуванням.
Читайте також:
Популярні гінекологи Хмельницького: інтерв’ю з Лілією Бойцун
Інтерв’ю з популярним гінекологом Анною Каретною, до якої йде найбільше вагітних
Інтерв’ю з гінекологом Андрієм Ропотаном, який оперує жінок вже 36 років
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Данилюк ВитаЛікар чудовий і прекрасна людина!! З нею дуже комфортно! Ну точно як подружка♥️ дуже рада, що знайшла її🤗
-
Читач00Лікар чудовий! Дуже комфортно з нею♥️
-
Светлана КижнерДуже хороший лікар,мені дуже приємно,що я попала іменно до Анни Олександрівної
-
Юля КоцемирЧудовий лікар. Завдяки професіональноиу підходу я змогла завагітніти і родити чудову донечку.