Новини, які змусять посміхнутися: зібрали позитивну підбірку історій у 2024 році

- Вихователька з Кам’янця стала кращою в Україні. Мешканка Нетішина встановила рекорд. А в обласному серцево-судинному центрі провели унікальні операції.
-
Зібрали підбірку позитивних новин та історій на Хмельниччині за рік.
Хоч і країна переживає важкі часи, місце позитиву все ж знаходиться. Про це свідчать деякі історії, про які журналісти vsim.ua писали протягом 2024 року.
У матеріалах розповідали вам про людей з цікавими життєвими історіями, учнів, які склали НМТ на 200 балів, мешканців Хмельниччини, які встановили рекорд, унікальні операції та інше. Саме підбірку з таких новин зібрали в цьому матеріалі. Тож переглядайте її далі.
Історія 84-річної Асі Михайлівни, яка камінцями «латає» дороги в Хмельницькому
Травень. Вулиця Молодіжна, післяобідній час. Дорогою поблизу УМК «Південно-Західна» одна за одною проїжджають автівки. Наближаючись до ям, призупиняються і продовжують рух.
Ася Михайлівна саме дістає камінчики із сумки, ретельно підбираючи їх за розміром. Хоче, щоб все підійшло «ідеально», як в пазлах.
– Я живу тут недалеко, на Молодіжній, 3/2. Їжджу, шукаю камінчики по всьому мікрорайону. Щоб вони потім підійшли. Я люблю, щоб все рівненько було, засипано…В мене тоді таке свято на душі, це мене радує…, – з усмішкою говорить пані Ася.
Розповідає, вона – харків’янка. До 76 років працювала на релейному заводі метрологом – слідкувала за точністю вимірів. У Хмельницькому жінка живе майже півтора роки. Сюди її забрали внук з дружиною і тут доглядають.
Так званий ремонт дороги називає своїм хобі. Цим займалась у своєму мікрорайоні в рідному Харкові. Тепер продовжує тут.
Вихователька з Кам’янця-Подільського стала кращою в Україні
Global Teacher Prize Ukraine — щорічна національна премія для вчителів, агентів освітніх змін, що проводиться з 2017 року в Україні. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства.
5 жовтня, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців. Так, у номінації «Дошкілля» перемогла вихователька з Кам’янця-Подільського – Оксана Масовець. Вона працює в закладі дошкільної освіти № 20 «Дзвіночок».
Півстоліття за кермом: інтерв'ю із водійкою тролейбуса Любов’ю Цюренко
67-річна Любов Цюренко родом із села Ставичани Шепетівського району. У Хмельницький переїхала майже одразу після школи – як тільки у газеті побачила вакансію про набір до Хмельницького комунального підприємства «Електротранс» на омріяну посаду – водієм тролейбуса. Іншу професію для себе не розглядала. Хоча батьки хотіли, щоб вона була педагогом.
Жінка уже 17 років на пенсії, однак продовжує працювати – зараз у неї стаж 48 років.
Президент нагородив вчителя із Хмельницького почесним званням «Герой-рятувальник року»
Учитель із Хмельницького став лауреатам щорічної Всеукраїнської акції «Герой — рятувальник року». Це Олександр Жук, який навчає школярів фізичній культурі в ліцеї №4 імені Павла Жука. В нагородженні брали участь Президент України, Міністр внутрішніх справ та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Відомий стример Лебіга приїхав у село на Хмельниччині: деталі візиту
Михайло Лебіга вже не вперше збирає кошти на потреби війська завдяки своїм стримам. Будучи в прямому ефірі, він неодноразово накопичував на банці мільйони гривень. Із такою ж ціллю блогер вирушив в гості до українських сіл.
Одним із пунктів призначення стало село Кременчуки в Хмельницькому районі. Михайла Лебігу зустріли там живою музикою, українськими піснями й танцями.
- І у синю даль, понад горами лине пісня ця…, – під супровід цієї композиції Михайла запросили до місцевого будинку культури. Екскурсію закладом провела художній керівник Олена Філіппова.
Під час екскурсії будинком культури пані Олена розповіла стримеру Лебізі про збір на автівку для 77 аеромобільної бригади, який намагалися закрити місцеві. Ціллю було 236 тисяч гривень. Самотужки вдалося зібрати 111 тисяч. За лічені хвилини цей збір глядачі Михайла Лебіги допомогли закрити. Вони задонатили понад 100 тисяч гривень.
Загалом за візит в селі Кременчуки Михайло Лебіга зібрав понад 1 мільйон гривень. Все це cтало частиною загального збору на FPV-дрони.
Молодята з Хмельниччини пожертвували гроші з весілля на ЗСУ. Скільки вдалося зібрати?
Віра Степанюк та Михайло Кузьмук одружилися у липні. Пара одразу попередила гостей: жодних квітів та шампанського дарувати не потрібно. Замість цього – донат на ЗСУ. Зібрані кошти, а це 26 740 гривень, передали громадській організації «Учасники АТО міста Старокостянтинова».
200 балів з двох предметів: історія Олександра з хмельницького ліцею, який успішно склав НМТ
Олександр закінчив 11-Б клас. Складав НМТ з обов’язкових предметів – українська мова, математика та історія України. Додатково обрав для себе фізику. Мовляв, завжди дуже цікавився цим предметом у школі. Тож знає його на відмінно.
Навчання та постійна підготовка принесла Олександру свої плоди. Він закінчив школу із золотою медаллю. У цьому, каже, заслуга того, що він завжди старанно ставився до здобування освіти в школі. Додає – вчитися йому було цікаво ще з 1 класу.
Коли прийшов час складати НМТ, зізнається – трішки нервував. Проте сівши за розв’язування тесту – заспокоївся. Говорить – почувався впевнено. Так, українську мову він склав близько за 40 хвилин. Математику – за 50 хвилин. Це саме ті предмети, з яких Олександр набрав 200 балів.
Історія Лілії Король з Хмельниччини, яка стала фіналісткою конкурсу «Учитель року»
Лілія Король викладає українську мову та літературу в школі імені Героя України Сергія Бондарчука у Старокостянтинові.
Працює вчителем майже десять років. Зараз навчає учнів 5, 6 і 8-х класів. Каже, старається мотивувати дітей й змушує повірити в себе. Прислухається до них, аби зробити заняття цікавішими.
Всеукраїнський етап конкурсу «Учитель року-2024» позаду. Педагог із Старокостянтинова опинилась у «дванадцятці» найкращих з усієї України. Зізнається: коли подавала заявку, то не очікувала, що пройде. З Хмельниччини тоді зареєструвались найбільше учасників –86. Мовляв, стати кращою серед такої кількості, було почесно і відповідально.
Збирала кулькові ручки 23 роки: нетішинка встановила національний рекорд України
Інженерка Хмельницької атомної електростанції Наталя Зеленська встановила національний рекорд України – жінка зібрала найбільшу в Україні колекцію кулькових ручок. На це нетішинці знадобилося 23 роки.
За цей час жінка назбирала 3 544 ручки. Виявилося, що така кількість – рекордна в Україні. 10 червня представник Книги рекордів України, працівник ХАЕС Олександр Шустерук засвідчив національний рекорд інженерки Хмельницької АЕС як найбільша колекція кулькових ручок.
У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі провели 2 унікальні операції
Команда кардіохірургів та інтервенційних кардіологів вперше на Хмельниччині виконала транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI).
Аортальний клапан, який контролює потік крові від серця до тіла, може з часом обростати кальцієвими відкладеннями, що призводить до аортального стенозу. Це ускладнює кровотік і викликає симптоми, такі як задишка, біль у грудях, втома та прискорене серцебиття, а також може призвести до серцевої недостатності.
Такий метод застосовується в провідних клініках України та світу, дозволяючи досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургією, але з меншою ймовірністю ускладнень і коротшим періодом госпіталізації та реабілітації. Обидві пацієнтки були поважного віку, і це малоінвазивне втручання тривалістю півтори години стало для них єдиною альтернативою.
Читайте також: Кадрові перестановки у Хмельницькому: найгучніші звільнення і призначення 2024 року
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач90Да, новини - ржунємагу.