Як стати письменником і заробляти на цьому: курс майстерності від Юрія Даценка

Як стати письменником і заробляти на цьому: курс майстерності від Юрія Даценка
Колаж з фотоархіву Юрія Даценка
  • Письменник Юрій Даценко - автор трьох детективних книг. 
  • Хмельничанин анонсував курс письменницької майстерності.
  • За 6 тижнів він розкриє секрети письменницької кухні та навчить навіть тих, в кого було “3” з укрмови. 

Хмельницький письменник та мандрівник Юрій Даценко написав 4 романи солов’їною та розпочав роботу над п’ятим. Три з них вже видані. У книгах розповідається історія провінційного хірурга, закручена в хитрий детективний сюжет. Сам письменник називає свій жанр ретродетективом з елементами трилеру. Перший роман Юрій видав у 2019 році. Відтоді “Пастка для різника” перевидавався вже двічі. Чоловік самотужки опановував ази письменництва та шукав видавців. Своїм досвідом вирішив поділитися з іншими. 

Відеоуроки та щоденні завдання

На сьогодні Юрій Даценко має контракт із відомим в Україні видавництвом, почав писати п’ятий роман та веде офлайн-курси української мови для переселенців. 

Хмельничанин вирішив поділитися набутим досвідом і анонсував курс письменницької майстерності. Бо написати книгу - це одне, а от видати її набагато важче. 

Відео дня

“Давно хотів цей курс зробити. Вагався весь час. Потім почалось війна і було вже трошки не до того. На четвертий місяць війни зрозумів, що в принципі, це може бути людям цікаво, бо трошки ми оговтуємось, намаємось наскільки це можливо, повернутися до звичного життя. Мене як письменника запитують “як видати власну книжку”. Це найболючіша тема. Бо для того, щоб видати її і не самвидавом, а щоб цим зацікавилось ще якесь комерційне видавництво, треба дуже багато”, - зізнається Юрій. 

Курс буде розрахований на півтора місяці та відбуватиметься в онлайн-форматі. Письменник записуватиме відеоуроки - начитані лекції - та викладатиме їх в телеграм-каналі. Там же будуть і щоденні завдання для слухачів. 

“Це буде не просто так, що прослухав лекцію і все закінчилося. А будуть відеоуроки. Після кожного, обов’язково, практичні заняття. Бо ж ми все таки вчимося писати”, - пояснює письменник. 

Каже, точний час занять узгодить зі слухачами, коли набереться група. Проводитиме в онлайн-форматі, щоб участь могли взяти не лише хмельничани. 

Від побудови тексту до видавництва книги

Розповідає Юрій Даценко і про цікавинки.  На заняттях обіцяє розібрати абсолютно всю письменницьку кухню. Такий собі курс з 0. Для тих, хто вагається або має бажання, але не знає з чого почати. 

“От власне “я хочу писати, але взагалі про це нічого не знаю, пишу з помилками, з української мови у школі мав “трійку”. Почнемо з най-най-найпростішого, закінчимо тим, як просувати власну, видану професійним видавництвом, книжку. Як стати професійним письменником і заробляти цим”, - коментує Даценко. 

Курс коштуватиме 1 тисячу гривень. Та письменник пояснює, що займатиметься зі слухачами щодня, аби втиснути максимум знань в найкоротші проміжки. 

“Для когось це може здатися багато, але насправді зараз курси письменницької майстерності стартують від 3,5 а то й 4 тисяч гривень. Я зробив курс-інтенсив. Я розумію, що людям не на часі розганятися на кілька місяців. Можливо ми стиснемо це до місяця, але будемо займатися практично кожен день. Кожен вечір виділяти 2-3 годинки. Потрібно буде попрацювати і за тисячу гривень я дам максимум - весь матеріал, який я накопичив за життя та роки своєї творчості. Адже до виходу своєї першої книги я довго готувався”, - розповідає Юрій. 

Анонс курсу письменник виставив на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні, 9 червня. І вже, каже, є бажаючі. Зацікавилися кілька кандидатів з Кам’янця-Подільського та подруга Юрія, що мешкає в Канаді. Збиратиме групу до кінця червня. 

 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up