У готелі можуть мешкати люди в скрутному становищі.
Проживання платне, а перед поселенням потрібно пройти медогляд.
В готелі провели ремонт та збільшили кількість місць удвічі.
На окраїні Хмельницького розташований центр соціальної підтримки та адаптації. Його частиною є соціальний готель. Тут мешкають сім’ї, що опинилися у скрутному становищі. Наприклад, це родини, що втратили житло через пожежу, були змушені йти на вулицю через сімейне насильство чи вимушені переселенці. Живуть тут і одинокі хмельничани.
Соціальний готель на Житецького, 22 відкрили 2017 року. Будівля має два крила. У правому є 5 житлових кімнат, а розраховане воно на 16 осіб. Зараз крило заселене, а вільних місць тут немає. Окрім власне кімнат, тут є кухня, ванна та туалет. Про це розповів директор Хмельницького міського центру соціальної підтримки та адаптації Дмитро Старцун.
Сьогодні, 11 лютого, презентували відремонтоване ліве крило. Раніше тут був склад гуманітарної допомоги та кабінет. У крилі провели ремонт, який тривав від жовтня до грудня минулого року. Також встановили нові меблі та техніку. У крилі є 6 житлових кімнат на загалом 16 осіб. Також є кухня, туалет, душова та кабінет завідуючої. Із меблів є ліжка, тумбочки та шафи, а з техніки — пральна машина. Кухня обладнана електроплитою, мийками та шафками.
Вартість ремонту та техніки у правому крилі — понад 600 тисяч гривень. Нове ліве крило обійшлося приблизно у 900 тисяч гривень. Всі витрати були за рахунок бюджету міста. Про це під час презентації розповів міський голова Олександр Симчишин.
Готель призначений для сімей та одиноких хмельничан у скрутному становищі. Наприклад, це можуть бути ситуації домашнього насильства, втрати житла внаслідок пожежі, вимушеного переїзду через війну на Сході. Щоб потрапити до готелю, потрібно написати заяву до управління соціального захисту. Там її будуть розглядати. У випадку позитивного рішення потрібно буде пройти медогляд. Для поселення обов’язково потрібен паспорт. Якщо документу немає, центр соціальної підтримки допоможе його відновити.
Договір на поселення укладається на півроку. За необхідності його можуть і подовжити. За словами Дмитра Старцуна, це стосується сімей вимушених переселенців. Так, у лівому крилі готелю мешкає матір з чотирма дітьми. Додому вона не може повернутися, адже її місто розташоване на окупованій частині Донбасу. Винаймати житло жінка також не має можливості.
Зараз в управлінні соцзахисту розглядають три заяви на поселення у новому крилі соціального готелю. Дмитро Старцун розповів, що це внутрішньо переміщені особи та ті, хто потерпає від домашнього насильства. Розширяти готель вирішили через постійний попит хмельничан на таку послугу. Перебування у відділенні платне. Це 320 гривень на місяць у теплий період та 520 гривень на час опалювального сезону. В цю суму включені лише комунальні послуги.
Читайте також:
Подарувати мрію дітям із малозабезпечених родин Хмельницького. Що для цього треба
«Машеньку немає у що одягнути»: хмельничанка Ірина та її троє дітей залишилися без даху над головою
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.