На Хмельниччині продовжують втамовувати кадровий голод (прес-служба Сергія Лабазюка)

На Хмельниччині продовжують втамовувати кадровий голод (прес-служба Сергія Лабазюка)

У червні цього року народний депутат України Сергій Лабазюк ініціював діалог між представниками бізнесу та професійно-технічної освіти. Мета – знайти вихід з кадрової кризи, від якої наразі потерпає Україна та Хмельниччина зокрема. Так, за статистикою Хмельницького обласного центру зайнятості серед зареєстрованих безробітних – 70% мають вищу освіту. Водночас 70% вакансій – це робітничі спеціальності.

Круглий стіл, який відбувся 22 червня, був першим кроком проекту «Співпраця бізнесу та професійно-технічної освіти». Після довгих та жвавих обговорень назрів другий етап. Вже у вересні з початком навчального року організатори провели шість робочих зустрічей на базі закладів ПТО. Потенційні роботодавці побачили матеріально-технічну базу та відвідали показові заняття, після чого були спільні обговорення з адміністрацією, освітянами учнями та іншими учасниками зустрічі.

Відтак, підсумковий круглий стіл за участі роботодавців, учнів, директорів закладів ПТО, освітян та представників центру зайнятості відбувся 22 листопада на базі Хмельницького професійного ліцею.

«Якщо в нас буде така співпраця між бізнесом та професійно-технічною освітою, то на ринку праці будуть кваліфіковані спеціалісти, бо ми робимо одну справу і думаємо про те, як навчити наших дітей», - зазначає директор Хмельницького професійного ліцею Григорій Станіслав.

І роботодавці, і педагоги переконують, головна проблема незбалансованості попиту та пропозиції на ринку праці – диспропорція у навчальних програмах, в яких теорія переважає над практикою. Крім того, заняття проходять у межах аудиторії на застарілій техніці.

«Навчальні заклади можуть дати основу, а вже майстерність спеціаліст набуває безпосередньо під час процесу виробництва. Головне – аби учень мав бажання навчатися, тоді старше покоління працівників може передати свій досвід», - розповідає голова правління ПАТ «Завод ТЕМП» Віта Колеснікова.

Одним із виходів є дуальна освіта, яка успішно працює в Європі. Основний принцип цієї системи – це безпосередня участь підприємців у підготовці кваліфікованих робітників.  Сергій Лабазюк вже зареєстрував проект постанови №9173 «Про впровадження системи дуальної освіти у Хмельницькій області», який підтримав профільний комітет Верховної Ради та рекомендував у парламенті проголосувати за неї в цілому.

«Постанова передбачає  створення  на рівні Хмельницької області робочу групу, яка буде напрацьовувати зміни до законів про працю, податкового законодавства з метою стимулювання роботодавців для надання робочих місць фахівцям з професійно-технічної освіти», -  розповідає помічник народного депутата Сергій Ковальчук.

Процес створення робочої групи обговорили під час круглого столу, остаточний склад якої визначать до 1 грудня. Крім того, обговорили і майбутні кроки щодо вирішення проблеми кадрового голоду. Організатори обіцяють, на цьому робота не припиняється і вже є певні напрацювання щодо третього етапу проекту.

Головне – лікувати не симптоми, а причини проблеми. На думку освітян та роботодавців, дисбаланс на ринку праці – це наслідок стереотипу непрестижності робітничих спеціальностей, який роками насаджували у нашому суспільстві. Тож роботу потрібно проводити серед учнів середніх класів, які вже за декілька років будуть обирати професію. Саме тому під час третього етапу «Мій вибір. Моя професія. Мій успіх», який будуть реалізовувати у 2019 році, проведуть низку  профорієнтаційних заходів для дітей міста та району. Таким чином, зазначають ініціатори, будуть піднімати рівень робітничих спеціальностей в очах майбутніх абітурієнтів.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
12:28 Із зачиненої квартири на Завадського врятували хворого чоловіка 11:54 Пішли пірнати до річки. На Хмельниччині кілька годин розшукували брата із сестрою 11:18 На Хмельниччині повалене вітром дерево заблокувало рух транспорту 10:27 Під час руху в Хмельницькому районі спалахнуло «Audi». В салоні була дитина play_circle_filled Від читача 10:19 Велоергометрія – оптимальний спосіб оцінки важкості наявних захворювань серця і судин 10:03 Віднесло від берега. На Дністрі врятували 28-річного чоловіка 09:06 Скільки українців вже вакцинувались проти COVID-19 18:59 Від зарплати лікарів до Васі-втікача. ТОП-5 новин на ВСІМ за тиждень 18:05 Фізкультура по-новому. Які зміни презентували в МОН 17:05 Розпочалися пологи в авто. Хмельницькі патрульні екстрено доставляли вагітну в медзаклад 16:21 Легкоатлетка з Хмельниччини Вікторія Ткачук пройшла до півфіналу Олімпійських ігор 15:44 Задощить? Прогноз погоди для Хмельницького на 2 серпня 14:27 Робота в хмельницьких навчальних закладах. Кого шукають і скільки пропонують 13:07 У серпні українці зможуть побачити найяскравіший зорепад року play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up