«Avantage 7» закриває заправки в Україні. Яка причина

-
Понад половина АЗС мережі не працює.
-
Цьому «посприяла» податкова.
-
Зібрали для вас основну інформацію.
В Україні припинила роботу більша частина заправок «Avantage 7». Ця мережа має АЗС у Київській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській та Чернівецькій областях. Загалом їх налічується 89, половина з них — це тільки газові заправки. Причиною закриття є скасування ліцензій з боку податкової.
Перевірки мережі «Avantage 7» з боку Державної податкової служби почалися принаймні рік тому. Від листопада 2022-го, за даними «Forbes», їх було щонайменше 170. За їхніми результатами податківці виписали штрафів на мільйони гривень (про яку саме суму йдеться, видання не повідомляє). Частину штрафів мережа намагається оскаржити у суді. У київському регіоні розгляд справ відбувається повільно, тому компанія вирішила перенести центральний офіс у Вінницю.
Вперше про закриття заправок мережі стало відомо 1 жовтня цього року. Тоді компанія повідомила, що податкова скасувала ліцензії на роздрібну торгівлю для 53 з 89 точок. На Facebook-сторінці мережі написали, що «так нас карають за низьку ціну». У владі ж це пояснювали дуже низьким рівнем сплати податків.
За даними дослідження, опублікованого «Forbes», у першому кварталі 2023 року «Avantage 7» сплатила 44 копійки податків з літра пального. Тим часом «OKKO» та «Socar» сплачували близько 2 гривень.
«Avantage 7» пояснювали це тим, що газ у мережі, на який припадає 80% виторгу, відносно дешевий. Різниця закупівельної вартості та роздрібної складає 2 гривні. Тобто великих податків на літр у цьому випадку бути не може. Крім того, там пояснювали, що магазини на заправках оформлені на окрему юридичну особу, тому продажі у них не враховані у дослідженні, яке згадане вище.
Втім, у податкових показниках компанії все одно є сумніви. «Ніхто не розуміє, як при таких цінах можна бути прибутковим», — цитує «Forbes» одного з учасників ринку на умовах анонімності. Мало того, були й підозри, що компанія продає в Україні російський газ. Загалом його частка на ринку могла сягати 20%. 17 жовтня набули чинності нові правили розмитнення пального. Якщо раніше митники вимагали тільки сертифікат походження, то тепер документи про весь шлях автогазу від заводу-виробника до кордону. Про це писала «Економічна правда».
1 листопада компанія на своїй Facebook-сторінці повідомила, що податкова скасувала ще 20 ліцензій мережі. Пізніше там повідомили, що йдеться про 18 заправок та нафтобазу. Формальною причиною, згідно з публікацією «Avantage 7», було неподання інформації про зміну юридичної адреси (перереєстрація з Києва у Вінницю, про яку йшлося вище). Хоча ця заява була подана і податкова затягнула її розгляд. Таким чином мережа втратила більш як половину своїх АЗС. У компанії вважають, що це може бути вигідно тільки конкурентам через низькі ціни на заправках мережі.
За даними Карт Google, на Хмельниччині налічується 13 заправок мережі, в тому числі 5 у Хмельницькому. У центральній частині обласного центру, на Святослава Хороброго, 12, є одна АЗС мережі, вона працювала станом на ранок сьогодні, 8 листопада.
Більша частина заправок мережі записана на ТОВ «Авантаж-7». Ця юридична особа зареєстрована у Києві у вересні 2018 року. Від вересня 2023 року місцем реєстрації вказане селище Стрижавка на Вінниччині. Основним видом діяльності фірми є оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Керівником є Михайло Каланча, власником та засновником — Наталія Чіріч. Такі дані є в аналітичній системі «YouControl».
ТОВ «Авантаж-7» належить до фінансово-промислової групи родини Чіріч. У ній фігурують колишній начальник центрального будівельного управління Міністерства оборони Володимир Чіріч, а також його діти — Дмитро Чіріч та згадана вище Наталія Чіріч.
До складу групи входять десятки юридичних осіб, включаючи історичні зв’язки. Види їхньої діяльності належать до різних сфер економіки. Наведемо кілька прикладів: (для кожної компанії вказані також основні види діяльності):
-
ТОВ «Бізнес інформація технологія» — неспеціалізована оптова торгівля
-
ТОВ «Укрполімерконструкція» — виробництво будівельних виробів із пластмас
-
ТОВ «ТД Укрполімерконструкція» — неспеціалізована оптова торгівля
-
ТОВ «Моршинська дубрава» — діяльність санаторно-курортних закладів
-
ТОВ «Лисяча нора» — мисливство, відловлювання тварин і надання пов’язаних із ними послуг
-
ТОВ «Газвантаж» — оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами
-
ТОВ «Рокада-03» — будівництво будівель
-
ТОВ «Укрбудінвест-плюс» — організація будівництва будівель
-
ТОВ «Полімерконструкція ЛТД» — виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас
-
ТОВ «Авантаж 7» — оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами
Читайте також:
-
Хто стоїть за підприємствами, які надають комунальні послуги у Хмельницькому
-
У Хмельницькому перевіряють будівництва, до яких причетні депутати та чиновники (ОНОВЛЕНО)
-
У дендропарку хочуть збудувати багатоповерхівку. Дізналися деталі
-
Біля парку Чекмана може з’явитися багатоповерхівка. Причетний депутат міськради
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнері
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
ПОТРІБНО РОБИТИ СТРАЙК ВІДНОСНО ПАЛИВА,А ТО ДО ВЕСНИ ЦІНА ЗА 1 ЛІТР БУДЕ 100 ГРН....
ПОКИ МИ БУДЕМ МОВЧАТИ,ДОТИ МИ БУДЕМ ТЕРПІЛАМИ І ЦЯ КОНЧЕНА ВЛАДА БУДЕ НАС ОБДИРАТИ ДО НИТКИ....
1л содової 50 грн