Дорогу від Голоскова до Вінниччини обслуговуватимуть за 28,1 мільйона

-
Ремонт «китайської дороги» затягнувся на чотири роки.
-
Основну частину робіт закінчили наприкінці 2022-го.
-
Що там ще хочуть зробити?
На Хмельниччині проведуть обслуговування дороги М-30, а саме ділянки від Голоскова до кордону з Вінницькою областю. На це можуть витратити майже 28,1 мільйона гривень з податками. Така інформація розміщена у системі електронних закупівель «Prozorro». Замовником робіт є Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Хмельницькій області.
Згідно з описом закупівлі, на майже 41-кілометровій ділянці мають відремонтувати та провести технічне обслуговування освітлення, а також світлофорних об’єктів. Технічне завдання передбачає ремонт мережі, зокрема світильників, опор, електричних кабелів, підстанцій, шаф управління розподільчих коробок, вимикачів.
Також надалі потрібно буде все це обслуговувати — проводити огляди та випробування, а також за необхідності ремонти. Крім того, йдеться про встановлення системи керування освітленням та обслуговування світлофорної мережі.
Фірму-підрядника мають попередньо визначити 4 вересня. У процесі торгів вартість може змінитися. Закупівля передбачає, що ремонти та обслуговування триватимуть до кінця 2024 року.
Нагадаємо, що протягом 2018-2022 років на описаній вище ділянці проводили капітальний ремонт. Це відбувалося з перервами, оскільки виникли проблеми з підрядником, а згодом і через повномасштабне вторгнення. Спершу на об’єкт найняли китайську компанію. Це відбулося в рамках співпраці з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.
Фірма розпочала роботи навесні 2018 року, однак відбувалося це дуже повільно. Станом на травень 2019 року фахівці мали виконати ремонти на 70%, але по факту був лише 1%. Зрештою договір з китайською компанією розірвали.
У травні 2020 року тендер провели знову й найняли турецьку компанію. Договір уклали на суму в 54,62 мільйона доларів (майже 1,46 мільярда гривень за офіційним курсом на той час). Гроші надав МБРР у вигляді кредиту.
До кінця 2021 року виконали більшу частину робіт, однак від завершення їх відділило російське вторгнення. З його початком ремонт припинила, а сама ділянка стала одним з головних евакуаційних шляхів у західному напрямку. Через це утворювалися багатогодинні затори. Коли тимчасові рішення себе вичерпали, в «Укравтодорі» вирішили відновити роботи. На це погодилися МБРР, фірма-підрядник та технічні спостерігачі. Наприкінці 2022 року в «Укравтодорі» прозвітували про завершення основної частини робіт.
Нині на ділянці триває будівництво велопішохідної доріжки. Вона складатиметься з двох частин — від Голоскова до Требухівців та від Летичева до Вербки. Загальна протяжність доріжки складає близько 37 кілометрів. Будівництво розпочали навесні 2021 року, однак зупинили, знову ж таки, через повномасштабне вторгнення. Станом на липень цього року облаштували близько 10,6 кілометра доріжки, завершити планують до кінця року.
Читайте також:
-
Хто заробляє на ремонтах доріг Хмельниччини 2023 року (ІНФОГРАФІКА)
-
Хто виграв тендер на будівництво моста у Гречанах за 106 мільйонів
-
На капремонт дороги у Староушицькій громаді витратять 244 мільйони гривень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Нінель Горпинич
Olga Goncharuk
Читач38
Читач38