“Плюси” і “мінуси” транспортної реформи: ексклюзивно, зі слів хмельницьких водіїв маршруток

“Плюси” і “мінуси” транспортної реформи: ексклюзивно, зі слів хмельницьких водіїв маршруток
 • Реформа триває – невдоволення зростає. До лав розчарованих додалися головні учасники процесу - водії.
 • Нові трафарети та змінені маршрути можуть залишити хмельницькі автопарки без працівників.
 • Багато водіїв звільнилося, а тих, хто залишився, перекидають з маршруту на маршрут.

Транспортну реформу в Хмельницькому не обговорює лише лінивий. На зупинках точаться розмови та нарікання пасажирів, неодноразово чули думки чиновників. Нещодавно змінені маршрути руху, які ще не встигли вивчити хмельничани, переглядають і змінють знову. Так, зняли нову 31-у маршрутку і змінили маршрут 22-ого автобуса.

У попередніх матеріалах на vsim.ua про зміни в транспортній мережі говорили пасажири і посадовці. А ось головних учасників процесу реформування – водіїв, думки ще не чули.

Журналісти vsim.ua вирішили виправити цю ситуацію, та поспілкувалися з водіями, адже саме вони щодня стикаються з перевагами і недоліками нової системи.

“Всю дорогу кричала, які ми дармоїди”

Віталій, водій маршрутного таксі №8

C:\Users\Користувач\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_20180201_162915.jpg

 • Я нещодавно на цьому маршруті (Маршрут №8 зʼявився лише з 01 січня 2018 року.), поки не жаліюся. Крім мене їздить ще 5 машин, з інтервалом 10-15 хвилин. Сполучення досить популярне, в салоні людно. Їжджу аж до 22.00. Іноді затримуюся довше, люди просять. З кінцевої на Озерній відходжу останнім. Єдине, хотілося б, щоб пасажири були трохи стриманіші. Ось сьогодні вже був скандал через пільгові місця. Ми возимо по дві людини за рейс. Якщо є вільні місця, теж пускаємо, а тут в повній маршрутці жіночка всю дорогу кричала, які ми дармоїди… Неприємно, особливо, коли вона не перша така за день.

“Ці трафарети нові збивають”

Анатолій, водій маршрутного таксі №35F:\DCIM\107NIKON\DSCN6470.JPG

 • Водієм маршрутки я працюю давно, а ось на 35-й лише з нового року, після реформи, до цього на №2 їздив. Це маршрут не новий, має 9 машин. Добрий тим, що люди його гарно знають, вже накатаний. А нові, які відкрили, люди ще не знають. А ще ці трафарети нові збивають, раніше були: Центр, Юність і т.д., зараз по вулицях. Людина стоїть на зупинці й не знає куди їхати. Місцеві, відсотків 70 ще більш-менш орієнтуються, а ось інші 30… Їздимо по графіку, на кінцевій зупинці, хвилин 10 стоїмо і знову круг.

“Підняття вартості проїзду ситуації не покращить”

Олександр, водій маршрутного таксі №38

F:\DCIM\107NIKON\DSCN6474.JPG

 • Зʼявилися нові маршрути: №8 з Озерної на Раково, заново відкрили №19, люди не жаліються, бо 10 машин їздить. Але його пустили трохи по іншому з Озерної до Автовокзала№1, а потім по Трудовій, раніше ходив як №29. Мій, 38-й маршрут, не змінився, єдине, що добавили ще №38-А, який з Озерної йде по об’їзній, а раніше туди жодна маршрутка не ходила. Зміни лише на краще, для людей так точно. Лише з новими трафаретами трохи наплутали, але з часом, думаю всі звикнуть. Я чув, що з лютого планують підвищити ціни на проїзд до 6 гривень, але для нас це ситуації не покращить, а навпаки – тролейбуси будуть забиті, а маршрутки пусті кататимуться.

“Я сам багато нових маршрутів не знаю”

Віктор, водій маршрутного таксі № 35

F:\DCIM\107NIKON\DSCN6476.JPG

 • До реформи я працював на 38-у маршруті, його зняли, тепер з Зарічанської на Озерну нічим дістатися. Хоча був рентабельний і для людей зручний. Ми ще не всі нововведення вивчили, я сам багато нових маршрутів не знаю. Тим паче зараз часто переходимо з маршруту на маршрут або на заміну. Водіїв стало менше.

“Люди плутаються, не знають куди їхати”

Олександр, водій маршрутного таксі №43

F:\DCIM\107NIKON\DSCN6481.JPG

 • Після нового року суцільний хаос: люди плутаються, не знають куди їхати, постійно відчиняють двері – перепитують. 43-й продовжили до керамзитного заводу, раніше був Катіон-Лезнево, замість 54-го ми їздимо під Шаровечку, а 54-й їздить як №1 аж до лісу. Загалом майже всі маршрути змінили, я досі не розумію як їде №21, №22, тиждень тому №21 їхав до Автовокзалу№1, зараз продовжили до Сілістри.

“Водії масово звільняються”

Олександр, водій маршрутного таксі №23

F:\DCIM\107NIKON\DSCN6485.JPG

 • Я працюю на 23-у маршруті вже давно, його не змінювали, додали лише одну зупинку. Машин правда стало більше, а людей, відповідно, менше. Все відбивається на зарплаті, водії масово звільняються. Та й людям краще не стало. З новими трафаретами більше мороки ніж користі.

Про негатив не на камеру 

Євген, водій маршрутного таксі №9

- Після реформи багато додали маршруток на ті напрямки, де вони не треба, а де потрібно – нічого не змінилося. 24 маршрут продовжили на дачі, а розвертається на Сілістрі, пустили б краще його до Трьох Ведмедів, продовжили б цей кусочок Озерної та й і все, він вже все одно на Сілістрі стоїть, і додати на нього ще дві машини і не треба було б ці 29-А і 49-А, а то всі путаються. Так само №55 нікому не потрібен, по Трудовій і так не велика загрузка, а солярка сама дешева 25 гривень.

Сергій, водій маршрутного таксі №23

- Я за будь-які зміни, якщо від них буде користь людям. Проте зараз бачу один великий мінус – це зміна розкладу маршрутів. Деякі напрямки відмінили, або змінили маршрут, а люди то чекають. Народ не проінформований, це з тролейбусами все зрозуміло, там на зупинках розклад вивісили та й усе. В мене то нічого не змінилося, маршрут старий лише продовжили на кілометр, хоча сенсу не бачу, там ніхто й не сідає, а паливо іде.

Володимир, водій маршрутного таксі №54

- Для людей нічого доброго не зробили, всі жаліються. Я раніше їздив на 28-у маршруті, зараз додали машин на цей маршрут, хоча їх і так вистачало. А ось по Зарічанській мало, що ходить. В будні 22-й іде через ринок, а по вихідним з базару на Зарічанську жодної маршрутки немає. І що людям робити не ясно.

Віктор, водій автобуса №22

- Зараз конкуренція дуже велика з маршрутками, не всі знають наш розклад. Та й водіїв мало. Я постійно на підміні.

Микола, водій маршрутного таксі № 29-А

- Нові трафарети в перші дні просто поставили людей в глухий кут. Маршрут знайомий, але не сідали спочатку, та вже потрохи звикають. Я вважаю, що з 29-А і 49-А правильно зробили, раніше сюди нічого не ходило, тепер людям зручніше, під’їжджаємо ближче. Зараз назріває більша проблема – не вистачає водіїв, транспорт просто стоїть.

Читайте також:

0
0
0
0
Коментарі (18)
 • Вадим Лукашик

  Транспортна реформа в Тернополі: від намірів перейшли до дій

  https://galas.te.ua/2018/02/транспортна-реформа-в-тернополі-від-н/

  Vitaliy reply Вадим Лукашик

  Забаньте цього Лукашика, задовбав вже
 • Комунальник

  Будьте вдячні водіям за їх нелегку працю і водії подобрішають. Самі згадайте, коли ви проявили повагу до водія маршрутки. А самі ж хочете поваги. Ви на водія вовка і він у відповідь на вас вовком. Не водії встановлюють тарифи, а ринкові умови, керівництво, влада
 • Oleksandr

  Звісно люди покращення не побачили. Поки не заберуть вонючі вантажні буси, де треба пихатися і їзати як кілька, нічого нового не вийде.
 • Алла Иванова

  Чому  маршрут  31  не  рентабельний?  Скільки  можна  знущатися  над  людьми?  Озерна  активно  і  вже  давно  забудовується.  Це найбільший  мікрорайон  міста. Зведено  багато  будинків  зі сторони  Степана  Бандери. Але  для  того,  щоб  виїхати  з   Озерної,   жителям  потрібно  добиратись  пішки  до  зупинок  в   інших  кінцях мікрорайону. Чи чиновники  вважають,   що  всі  жителі  цієї  частини  мікрорайону   мають  свої   автомобілі  і  можуть  самі  вирішити  цю

  проблему?  Транспорт  по Озерній  зі  сторони  Бандери  необхідно  було  пустити  давним-давно,   але  це  питання  знову  проігнорували.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Хмельницького за сьогодні

20:00 У Хмельницькому всьоме спіймали 31-річного водія-п'яницю, якого суд позбавив прав на 10 років 19:03 Місто засинає - прокидаються “месники”: в Хмельницькому небезпечно гуляти ввечері 18:17 Морози в Україні посиляться: свіжий прогноз погоди на 22 січня 17:41 Смертельна аварія поблизу Хмельницького і п'яний водій 51-го автобусу: хроніка ДТП photo_camera Від читача 14:46 эффект батарейки 17:20 Нарколабораторія на орендованій квартирі та екс-поліцейські в "долі": у Хмельницькому спіймали банду наркодилерів photo_camera 16:43 До СІЗО відправили мешканку Хмельниччини, яка забила чоловіка битою та заховала труп у лісі 16:13 Жорстоке вбивство на Інститутській: хмельничанин забив друга палицею через ревнощі 15:50 Хто і за скільки зробив дошку Симону Петлюрі, яку встановлять у Хмельницькому 15:40 На сімох вулицях у Хмельницькому не буде світла 22 січня 15:29 Як живе прифронтовий Краматорськ: погляд хмельничанина play_circle_filled photo_camera 15:00 Ковзанка під ногами: чому комунальники не справляються із прибиранням Хмельницького photo_camera 14:50 Понад 14 тисяч гривень штрафу заплатить мешканець Хмельниччини за незаконну рибалку 14:41 #10yearschallenge: як змінилися хмельничани з 2009 року photo_camera 14:20 Як уникнути йододефіциту - відповідь МОЗ 13:50 “Печена історія”: у книгарні "Є" влаштують смачну суботу для дітей 13:25 Майже 18 тисяч гектарів землі отримали військові на Хмельниччині 12:45 Два десятки парафій на Хмельниччині уже перейшли до ПЦУ 12:13 У День соборності Тернопільщину і Хмельниччину з’єднає живий "ланцюг єдності" 11:50 "Богема: молоді роки": хмельничан кличуть на нічну екскурсію музеєм
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up