Великою вулицею в центрі міста не ходить громадський транспорт.
Майже кілометрова частина Прибузької не має жодного переходу та світлофору.
Чи варто чекати на зміни?
Прибузька — одна з найбільших вулиць Хмельницького. Її протяжність складає близько 3,5 кілометра, що співмірно з довжиною проспекту Миру. Південна її частина досить щільно забудована, при чому переважно багатоповерхівками. У північній частині, тобто між Прибузькою та Південним Бугом, забудови небагато, а експлуатованої житлової взагалі немає.
Наслідок — Прибузька має недорозвинену інфраструктуру. Пояснюємо, як це проявляється, чому це питання з часом ставатиме гострішим та що може змінитися в майбутньому.
Забудова. У південній частині є переважно багатоповерхівки, а разом із ними навчальні заклади, стоматологічний центр, автосалон, торговий центр, «Хмельницькводоканал», його виробнича база, круп’яний та цукровий заводи.
У північній частині є Палац творчості, автозаправки, стоянки, СТО, торговий центр, невелика церква та промислова зона. Крім того, триває будівництво житлового комплексу «SportCity» та Палацу спорту, а у планах — Льодового палацу.
За інформацією сайту комплексу, «SportCity» налічуватиме 350 квартир, а також матиме торгово-розважальний центр, спортивну арену та кінотеатр. Палац спорту зможе приймати до трьох тисяч відвідувачів одночасно.
Транспортні умови. На Прибузькій немає маршрутів громадського транспорту, які пролягають вздовж неї хоча б частково. Перетинають вулицю тролейбусні маршрути, які прямують:
Старокостянтинівським шосе — 1, 2А, 3, 5, 10
вулицею Свободи — 9
Крім того, перетинають Прибузьку автобусні маршрути, які прямують:
Старокостянтинівським шосе — 29, 29А, 49, 49А
вулицею Трудовою — 11, 28, 40, 55
вулицею Свободи — 24, 24А, 30
Крім того, чимало маршрутів пролягають Кам’янецькою, яка прилягає до західного кінця Прибузької.
Організація дорожнього руху. Ми пройшлися Прибузькою та перевірили, як на ній організований рух. Отож, якщо не враховувати перехрестя, вулиця налічує чотири смуги від Кам’янецької до Трудової, а далі — дві смуги. На ділянці від Свободи до Трудової можна помітити замалу кількість пішохідних переходів та світлофорів. Особливо це актуально для ділянки від Свободи до Старокостянтинівського шосе. На ній немає жодного пішохідного переходу та світлофора, якщо не враховувати початок та кінець цієї ділянки.
І саме на цьому відрізку розташовані «SportCity» та Палац спорту. Потрапити до останнього можна у три способи:
через пішохідний перехід на Свободи (близько 600 метрів від Палацу)
через пішохідний перехід на Старокостянтинівському шосе (близько 300 метрів від Палацу)
переходити Прибузьку у невстановленому місці біля самого Палацу
На ділянці від Кам’янецької до Старокостянтинівського шосе є заїзні кишені, зокрема дві є біля Палацу спорту по обидва боки від Прибузької.
На перехресті Прибузької та провулку Шевченка — там, де розташований Палац спорту, — планують облаштувати два пішохідних переходи зі світлофорним об’єктом. Про це журналістам vsim.ua розповів начальник відділу з безпеки дорожньої інфраструктури департаменту інфраструктури Хмельницького Олександр Ковальчук.
Останніми роками автобуси на Прибузькій запускали неодноразово. Однак з кожним разом рух припиняли, оскільки пасажирів було замало. Про це журналістам vsim.ua розповів виконувач обов’язки начальника управління транспорту Хмельницької міської ради Сергій Шепурев.
— Рух громадського транспорту на вулиці Прибузькій планувався й неодноразово запускався. Зокрема, у 2017 році було запроваджено три автобусних маршрути. Але у зв’язку з відсутністю пасажиропотоку ці маршрути змушені були змінити схему курсування, тому що відсутність пасажиропотоку спричинила їхню збитковість, — розповів чиновник.
Втім, це питання не закрите остаточно, і до нього знову можуть повернутися в майбутньому, особливо з урахуванням будівництва «SportCity» та Палацу спорту.
Як ви вважаєте, що варто змінити на вулиці Прибузькій? Пишіть свої думки у коментарях.
Читайте також:
Палац спорту у Хмельницькому: як триває будівництво та коли чекати відкриття (ФОТО, ВІДЕО)
Старокостянтинівське шосе розширять на перехресті з Зарічанською: навіщо це потрібно
Пов’язана з нардепом та чиновницею міськради фірма збудує Льодовий палац за 280 мільйонів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.