Канали збудували у середині минулого століття, аби осушити болото.
Через природні процеси та діяльність людини водойми поступово забруднюються.
Історія парку Чекмана налічує понад 70 років. Заснували його 1949 року. На той час однією з проблем новоствореного парку були болота поряд із річкою Плоска. Аби їх осушити, облаштували мережу каналів, сполучених із Плоскою та Південним Бугом.
З часом канали забруднюються — береги зсуваються, а у воду потрапляють листя, гілки та сміття. Тому в міськраді вирішили водойми почистити та відновити їхні береги. Про це журналістам vsim.ua розповіла начальник відділу благоустрою департаменту інфраструктури міста Тетяна Циб.
— Ми вже давно планували їх почистити, тому що це потрібно робити періодично. Дерева низько нахиляються, листя падає, обвалюються береги. Ми хочемо трішечки підремонтувати й зробити канали гарними. Починаємо з однієї території й потім на наступний рік пересуваємося далі. Робимо канали цивілізованими, гарними. Хочеться, щоб це було максимально європейським. Надихає те, що створюється в інших містах, ми не хочемо від них відставати, — розповіла чиновниця у коментарі журналістам vsim.ua.
За словами Тетяни Циб, у каналах також укріплять береги георешіткою. Це полімерна решітка, яка запобігає зсувам, вимиванню, просіданню та розтріскуванню ґрунту. Крім того, на берегах вкладуть каміння. Цього року планується розчистити канали протяжністю 250 метрів. Роботи продовжать наступного року
Сьогодні, 5 травня, чиновники почали шукати підрядників, які почистять та відремонтують канали. За інформацією системи Prozorro, очікувана вартість робіт складає 867 339 гривень, а термін виконання — до 30 листопада цього року.
Читайте також:
Історія у фото: дізнавайтеся про парк Чекмана, який хочуть перейменувати
На парк «Молодіжний» хочуть витратити 18,8 мільйона: що будуть робити
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Артур Каш