Хто та як отримує житло в користування від Хмельницької міськради (ІНФОГРАФІКА)

Хто та як отримує житло в користування від Хмельницької міськради (ІНФОГРАФІКА)
Ілюстративне фото
  • Безоплатне отримання житла в користування передбачає кодекс 1983 року.

  • Держава на це грошей не дає, а в міськради їх не вистачає.

  • Але дехто квартири таки отримує.

  • Хто саме та як?

Кожен громадянин, який потребує поліпшення житлових умов, має право на отримання помешкання в постійне користування. Це передбачає Житловий кодекс Української РСР, прийнятий 1983 року. На думку експертів, відтоді більшість положень цього закону втратили актуальність.

Причина в тому, що на момент прийняття кодексу більшість квартир перебували у власності держави або кооперативів. Тепер же 98% житла перебуває у приватній власності. Через це кодекс просто не потрібен, а з його завданнями могли би впоратися вже прийняті закони щодо житлових питань та Цивільний кодекс.

Хай там як, хмельничани роками стоять у квартирних чергах, які передбачені Житловим кодексом. При цьому, на думку координатора роботи секції з питань ЖКГ Асоціації міст України Олега Гарника, держава фактично не виконує взяті на себе зобов’язання щодо забезпечення житлом.

Авторизуйтесь і читайте 3 статті безкоштовно

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "vsim.ua". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

redactor
Максим Фарина,
Головний редактор vsim.ua

keyboard_arrow_up