Частина українців втратила роботу, а карантин вчергове подовжили.
Уряд прийняв рішення, аби допомогти пережити «коронавірусну» кризу.
Карантин в Україні подовжили до 11 травня, а це означає, що частина українців ще принаймні три тижні будуть безробітними. Аби допомогти їм, уряд прийняв чергові «карантинні» рішення. Питання розглядали на засіданні Кабміну вчора, 22 квітня. Розповідаємо вам про головне.
Додаткові виплати отримають люди, яким скоротили робочий час, і відповідно, зарплату. За кожну годину, на яку був скорочений робочий час, передбачена компенсація у дві третини тарифної ставки, але не більше мінімальної зарплати. Допомога передбачена на весь період карантину, а також на місяць після його закінчення. Роботодавці мають звернутися до центрів зайнятості, аби отримати допомогу для своїх працівників.
— Ми закликаємо усіх роботодавців не звільняти людей, зберігати робочі місця. У разі вимушеного скорочення робочих годин для працівників або так званого часткового безробіття, уряд готовий компенсувати витрати на заробітну плату. Своїми рішеннями ми прагнемо максимально сприяти збереженню зайнятості та запобігати зростанню безробіття у період карантину та після нього, — цитує сайт Кабміну міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка.
Допомога на дітей, батьки яких постраждали через карантин
Уряд передбачив виплати для фізичних осіб — підприємців, які припинили роботу через карантин, однак лише за таких умов:
вони є платниками єдиного податку першої або другої груп
сплачували єдиний соціальний внесок
На кожну дитину віком до 6 років мають виплачувати 1779 гривень на місяць, від 6 до 10 років — 2218 гривень. Такими є показники прожиткового мінімуму, тому якщо його змінять, розмір виплати також зміниться. Допомога передбачена на період карантину та ще на місяць з моменту його скасування. За даними уряду, виплати зможуть отримати 300 тисяч сімей в Україні.
Для українців, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спростили порядок отримання матеріальної допомоги як для малозабезпечених сімей. Остання передбачає й доплати на дітей. У середньому малозабезпечені сім’ї з дітьми будуть отримувати від 2800 до 3020 гривень. Допомогою для малозабезпечених сімей зможуть скористатися близько 100 тисяч українців.
Уряд визначив, як кошти Фонду боротьби з COVID-19 будуть використовуватися за призначенням. Обсяг фонду складає 64,7 мільярда гривень. Ці гроші призначені для:
надання грошової допомоги громадянам, зокрема особам похилого віку, у зв’язку із негативними наслідками поширення на території України COVID-19
надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від COVID-19
заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій COVID-19
Гроші будуть виділяти на підставі звернення головних розпорядників бюджетних коштів. Уряд має опрацювати та затвердити звернення. Остаточне рішення про виділення грошей прийматимуть члени комітету Верховної Ради питань бюджету. Після закінчення кожного місяця розпорядники коштів мають звітувати про їхнє використання.
Крім того, зміни передбачили у порядку доставки 1000 гривень для пенсіонерів. Тепер «Укрпошта» зможе виплачувати гроші незалежно від виплатного періоду, який від 4 до 25 числа кожного місяця.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.