Тепер хмельничани мають платити за заміну вузла комерційного обліку тепла.
Розповідаємо, що це означає та як дізнатися тариф для своєї квартири.
На під'їздах будинків хмельничан почали з’являтися оголошення із сумою, яку з кожної квартири потрібно заплатити за заміну вузла комерційного обліку теплової енергії. Нарахування почали із квітня 2020 року. В оголошенні посилаються на закон та рішення виконавчого комітету. Розповідаємо, про що йдеться у законодавстві та рішеннях виконкому, а також як дізнатися, скільки треба платити.
У статті 6 закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» йдеться, що вузол обліку — це комплекс пристроїв, допоміжного обладнання та матеріалів до них, призначений для вимірювання спожитої теплової енергії та води. Вузол обліку також включає пристрої для реєстрації вимірювань, а також може включати пристрої дистанційної передачі результатів таких вимірювань. Саме на цю статтю посилаються у розміщених оголошеннях.
Вузол комерційного обліку — це вузол обліку, який забезпечує загальний облік споживання комунальної послуги в будівлі або її частині. У законі також ідеться, що обслуговування та заміну цього вузла проводить оператор зовнішніх інженерних мереж. І робить він це не своїм коштом, а коштом споживача послуг.
Розмір внесків за заміну вузлів визначається окремо для кожної будівлі. Сплату внесків можна розтерміновувати на п’ять років або інший термін за згодою сторін. І саме на п’ять років вирішили розтермінувати внески у Хмельницькому. Рішення про встановлення розмірів внесків прийняв виконавчий комітет.
Ці рішення стосуються окремо двох теплопостачальних підприємств міста — «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західних тепломереж». Документ щодо «Хмельницьктеплокомуненерго» прийнятий 27 лютого. Рішенням встановили розмір внесків та кожного будинку, яке обслуговує підприємство.
Тариф на заміну вузлів комерційного обліку має такі складові:
15% вартості вузлів комерційного обліку для формування обмінного фонду
прямі матеріальні витрати
витрати на оплату праці
інші прямі витрати
загальновиробничі витрати
планова виробнича собівартість
адміністративні витрати
повна планова собівартість
плановий прибуток на 5 років
податок на додану вартість
Серед споживачів «Хмельницьктеплокомуненерго» найбільше будуть платити мешканці будинку на Героїв Майдану, 46/1, — 137,71 гривні з квартири на квартал. Тим часом найменше — мешканці будинку на Панаса Мирного, 31, — 0,81 гривні з квартири на квартал. Середній тариф підприємства за всіма будинками — 4,9 гривні з квартири на квартал. Свій будинок ви можете знайти у файлі за посиланням. Сума з квартири за квартал — остання колонка у таблиці.
Рішення про встановлення тарифу для споживачів «Південно-Західних тепломереж» прийняли 13 лютого. Для цього підприємства тариф має такі складові:
прямі матеріальні витрати
витрати на оплату праці
інші прямі матеріальні витрати
загальновиробничі витрати
адміністративні витрати
прибуток (3%)
податок на додану вартість
Серед споживачів «Південно-Західних тепломереж» найменше будуть платити мешканці будинку на Львівському шосе, 51, — 2,06 гривні з квартири на квартал. А найбільше — мешканці будинку на Курчатова, 1Ж, — 124,07 гривні з квартири на квартал. Свій будинок ви можете знайти у файлі за посиланням. Сума з квартири за квартал — остання колонка у таблиці.
Читайте також: Платіжка за доставку газу: куди йдуть гроші хмельничан
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Vera Corolyova
Василь
Юля Нагорна
Vera Corolyova