«#ЩодняЧитай українською»: у Хмельницькому витратять 9,57 мільйона на підтримку книговидання

«#ЩодняЧитай українською»: у Хмельницькому витратять 9,57 мільйона на підтримку книговидання
Ілюстративне фото
  • У міськраді готуються прийняти програму підтримки книговидання та читацької культури.

  • Документ розрахований на п’ять років.

  • Серед заходів, зокрема, виготовлення книг та забезпечення ними бібліотек міста.

Придбання та друк книжок, підписка на газети й журнали, організація зустрічей та фестивалів — такі плани мають у міській раді на підтримку читання серед хмельничан. Там підготували спеціальну програму та порахували витрати на неї. Протягом найближчих п’яти років планують виділити 9 092 500 гривень з міського бюджету, а також залучити 480 тисяч гривень з інших джерел.

На сайті міської ради оприлюднили проєкт рішення про програму, яка має назву «#ЩодняЧитай українською». Надалі її мають розглянути на засіданні виконкому та сесії міськради. Документ передбачає 37 заходів, частина з яких фінансування не потребує.

Найбільше грошей витратять на придбання книжок для бібліотек міста — 3,5 мільйона гривень за п’ять років. Серед найпомітніших витрат також друк книжок місцевих авторів — 2 мільйони гривень. Крім того, майже 1,9 мільйона хочуть витратити на збірку авторів профільних творчих спілок та громадських організацій міста, в тому числі підготовку, друк та супутні послуги.

Всі заходи в межах програми розподілені за двома групами. Пропонуємо вам ознайомитися з планами міськради та витратами на них протягом п’яти років.

Розвиток книговидання, поповнення книжкових фондів та розповсюдження книжкової продукції місцевих авторів

Перелік заходів, які потребують витрат з міського бюджету та залучення грошей з інших джерел:

Перелік заходів, які не потребують виділення грошей:

Популяризація місцевого книговидання та виховання культури читання

Перелік заходів, які потребують витрат з міського бюджету та залучення грошей з інших джерел:

Перелік заходів, які не потребують виділення грошей:

У проєкті рішення щодо програми зазначено, що схожий документ був прийнятий раніше — 2017 року. Тоді схвалили програму «Читай українською», яка була розрахована на 2018-2020 роки. За даними міської ради, протягом двох років видали 80 назв книг місцевих авторів загальним накладом 8920 примірників. Це обійшлося у 820 600 гривень. Частину виданих книг передали у бібліотеки міста. Крім того, для бібліотек придбали 20 388 книг на загальну суму 1 275 000 гривень.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Оксана Белая
    Гадаю, що саме так і буде!
  • Юрій Гудок
    У Хмельницькому виділяють 9 міліонів на книги українською  мовою ? Що за брехня
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:01 Березень завершиться дощем: погода для Хмельниччини на завтра 20:31 У Хмельницькому завтра поховають двох військових: Олександра Орошкевича та Миколу Бойченюка 20:13 На 140 вулицях відключатимуть світло у Хмельницькому 31 березня 19:29 На Хмельниччині попрощаються з чотирма воїнами. Хто вони Від читача 15:58 «Брама»: як смартфон у руках кожного українця стає зброєю проти пропаганди та шахрайства 18:48 Оголосили підозру водію за ДТП із загиблою матір’ю двох дітей 18:08 Відмовляли, бо був в СЗЧ: хмельничанка розповіла історію поховання захисника на Шаровечці 17:43 У Хмельницькому на світ з’явилася трійня 17:01 У Хмельницькому попрощалися з бійцем «Азову» Валерієм Мельничуком 16:22 Дві схеми збуту наркотиків викрили на Хмельниччині: затримано сімох осіб 15:41 На Хмельниччині 18-річний мотоцикліст потрапив у ДТП: хлопець у реанімації 15:05 На Хмельниччині працівника «Укрзалізниці» підозрюють у вирубці лісу в заповіднику 14:24 На щиті — четверо військових з Хмельниччини: Громський Анатолій, Загрубський Сергій, Крижановський Юрій та Панасюк Роман 13:43 Смертельна ДТП у Хмельницькому: судитимуть водія, який збив жінку на «зебрі» 13:20 Інтернет без світла у Хмельницькому: як працює PON від «Еверест» (новини компаній) 13:01 У Хмельницькому районі травмувався мотоцикліст: він зіткнувся з легковиком 12:22 Вважалися зниклими безвісти: підтвердилася загибель двох захисників з Хмельниччини 11:48 У Хмельницькому районі автівка збила велосипедиста 11:14 Трагедія поблизу Давидківців: у якому стані діти, що вижили в ДТП 10:44 Мама загинула, діти в реанімації: деталі ДТП у Хмельницькому районі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up