26 лютого народився Леві Штраусс

26 лютого народився Леві Штраусс

26 лютого 1829 року у єврейській сім'ї, що проживала в Баварії, народився Льоб Штраусс, творець знаменитих на весь світ "голубих джинсів".

Після смерті батька, він з матір'ю і сестрами переїхав до Нью-Йорка, а з початком "золотої лихоманки" (1849) - до Сан-Франциско. Свій бізнес Лівай Стросс (ім'я було американізоване зразу по приїзду в США) побудував не на добувані золота, а на продажу товарів першої необхідності для золотошукачів, серед яких були і робочі штани. В 1853 році Лівай Стросс і його двоюрідний брат Девід відкрили галантерейний магазин «Levi Strauss & Co.». Вони особисто шили штани і розносили їх у табори, де жили золотошукачі. Згодом парусину замінили на м'якшу французьку тканину «Serge de Nime», назва якої з часом трансформувалась у «денім».

В 1872 році латвійський емігрант Джекоб Девіс з міста Ріно (Невада), який також шив одяг і купував у Страусса нитки, голки і фурнітуру, закріпив кишені на брюках свого клієнта, який їх часто рвав, металевими заклепками. Брюки із заклепками сподобались його клієнтам, і Девіс вирішив запатентувати цю ідею. Не маючи $68 на патент, він звернувся до Леві Страусса за допомогою.

20 травня 1873 року Лівай Стросс і Джекоб Девіс отримали патент на застосування металевих заклепок і гудзиків на одязі. За перший рік Лівай Стросс продав 21 тисячу пар штанів і курток з мідними заклепками.

Пізніше від п'ятої заклепки, котра зміцнювала пахові шви, довелось відмовитись - золотошукачі скаржились на незручності під час сидіння біля вогнищ (мідна заклепка добряче нагрівалась). Згодом відмовились і від заклепок на задніх кишенях (вони дряпали сідла і меблі) - їх замінили посиленим швом. У 1886 році з'явився знаменитий шкіряний лейбл з двома конями, які намагаються розірвати джинси.

У 1890 році була придумана знаменита 501-а модель Levi's, популярна й до сьогодні. Правда, тоді вони не мали петель для ременя, оскільки мали носитись з підтяжками. Джинси сучасного вигляду з'явились у 20-х роках XX століття.

Лівай Стросс помер у вересні 1902 року. Його компанія «Levi Strauss & Co.» перейшла у спадщину племінникам. На той момент вона стала великим підприємством з хорошою репутацією. Станом на 2009 рік чисельність персоналу Levi Strauss складає близько 10 тисяч чоловік (з них більше тисячі - в головному офісі у Сан-Франциско). Виручка компанії в 2008 році склала $4,4 млрд ($229 млн чистого прибутку).

Відео дня

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
13:02 Синоптики попереджають про сильні заморозки 12 травня на Хмельниччині 12:02 Чемпіонат області з футболу: результати і статистика 1-го туру photo_camera 11:18 Історія Хмельницької міської дитячої лікарні: з чого усе почалося 10:41 До Дня матері голова Хмельницької облради привітала матусь в перинатальному центрі Від читача 14:34 📱Google виправив небезпечну вразливість нульового дня* для Android, яка вже експлуатується хакерами 10:01 Камʼянецький ФК Епіцентр — чемпіон першої ліги play_circle_filled 09:41 У Жилинцях на місці пожежі виявили двох загиблих: деталі 09:08 Протягом доби рятувальники загасили три пожежі на Хмельниччині 19:09 На Хмельниччині попрощались із п'ятьма військовими. Історії героїв photo_camera 18:17 На війні зазнав поранень депутат Хмельницької облради Анатолій Панчук 17:39 Неділю зіпсує негода: прогноз на 11 травня для Хмельниччини 17:07 У нацпарку на Хмельниччині зафільмували сарну та пояснили її «неохайний» вигляд 16:06 Вважався зниклим безвісти: на Хмельниччині попрощалися з воїном Андрієм Іщенком photo_camera 15:03 Смертельна ДТП на Хмельниччині: засудили двох водіїв, один з них — військовий 14:03 Виплати до Дня Незалежності у 2025 році: хто отримає та як подати заяву
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up