Ліси вирубують, а комах і тварин винищують - невтішні прогнози фахівців щодо флори та фауни України дають підстави хвилюватися про майбутній стан навколишнього середовища. Для того, щоб знати, хто з них потребує нашого захисту, необхідно зазирнути до Червоної книги.
Саме там можна побачити не тільки ілюстрації, але й інформацію про причини та ареал розповсюдження тих чи інших видів. Попри те, що цих тварин багато хто побоюється, їм також необхідний захист.
Чимало видів ссавців занесли до Червоної книги через знищення їхньої популяції. У добірці від редакції vsim.ua можна ознайомитися із тими рідкісними видами хижих куницевих, особини яких зафіксували на території Хмельницької області.
Невелика тварина з блискучим коричневим хутром темного або світлого відтінків. Верхня та нижня губи білого кольору, іноді має білі плями на горлі, грудях та череві.
Цей вид може рити нори, поселятися в норах інших тварин, використовувати пустоти серед скель, каміння та коріння дерев, купи хмизу, дуплисті пеньки, скирти. Вид з чітко вираженим синантропізмом. У населених пунктах поселяється в присадибних спорудах, на горищах жилих будівель, в купах дров, стодолах.
Живиться ховрахами, хом`яками, мишами, норицями, тушканчиками. Полюбляє ягоди винограду, шовковиці, терну, пасльону, шипшини, різні фрукти; їсть жуків, коників, ящірок, змій, рибу, раків, амфібій, диких птахів та падло, робить запаси їжі. Мешкає переважно у норах своїх жертв.
Видра веде сутінково-нічний спосіб життя. Живе в норі з 1-2 входами, що розташовані під водою і над нею. Харчується рибами, амфібіями та річковими раками. Весною її раціон доповнюють комахи, п`явки та мушлі.
Мешкає у дуплах, під хмизом та в різних порожнинах. Він харчується норицями, мишами, ховрахами, пацюками, ондатрами та водоплавними птахами, хоча також їсть риб, амфібій, рептилій та плоди рослин.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.