В 2018 році в Україні прийняли новий закон “Про освіту”. Відтепер першокласників приймають до навчального закладу не за конкурсом, а за пропискою. Минулого року нова система пройшла апробацію у школах Хмельницького. У місті функціонували 132 класи для першачків. Також минулого року абсолютно всі перші класи у місті почали навчатися за програмою “Нової Української школи”.
Журналісти vsim.ua дізнались, що змінилося в системі прийому першачків у 2019 році та скільки перших класів у Хмельницькому наберуть цьогоріч.
Ще минулого року за кожною школою закріпили її територію обслуговування. Діти, які проживають в її межах, потрапляли до закладу позачергово. В 2019 році прийом першачків буде здійснюватися за такою ж системою. А ось для тих, хто не хоче відвідувати найближчу школу, а обрав собі інший навчальний заклад - діятиме жеребкування.
- Якщо в обраній школі будуть вільні місця, то дитину можуть зарахувати за тими ж умовами, що й за пропискою. Якщо в своїх мікрорайонах всіх дітей забрали, а є ще місця, то так - дитину з іншої території обслуговування зарахують. В цьому році для таких дітей не буде конкурсу. Якщо, наприклад, у закладі є 10 вільних місць, а записалося 20 дітей, тоді на місцях проведуть жеребкування, - пояснює заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Світлана Губай.
Наразі залишаються школи, яким віддають більше пріоритетів батьки, як наслідок класи переповнені. Адресний розподіл спрямований розвантажити вчителів. Оптимальна кількість дітей на кожен перший клас коливається в межах 30 учнів. Крім цього, є ще один варіант потрапити у школу не за пропискою, говорять у Департаменті освіти.
- Якщо у майбутнього першачка є брат чи сестричка, які вчаться в обраному закладі, тоді дитину зараховують на умовах прописки, - додає Світлана Губай.
У 2019 кількість перших класів у місті залишиться незмінною. З 1 лютого почався прийом заяв про зарахування майбутніх учнів. Триватиме він до 1 червня. Починаючи з 3 червня батьки зможуть перевірити наявність своєї дитини у списку зарахованих школярів.
- Для того, щоб дитина навчалася в першому класі за місцем прописки батькам необхідно написати заяву на ім’я директора школи. Надати копію свідоцтва про народження та підписати згоду на збір персональних даних. Медична довідка буде потрібна уже після офіційного зарахування. Це повідомлять додатково на батьківських зборах, - розповідає заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Світлана Губай.
Журналісти vsim.ua винесли на карту хмельницькі школи, а у описі до кожної вказали адреси, які будуть закріплені за навчальним закладом.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.