Учасникам пробного ЗНО-2022 року повернуть кошти

-
Кожен учасник, який сплатив кошти за участь у пробному ЗНО-2022 може повернути гроші назад — для цього потрібна заява.
-
До неї потрібно додати оригінал або копію квитанції чи іншого платіжного документа, який підтверджує внесення плати.
-
Кошти повернуться або на особистий банківський рахунок або на спеціальний рахунок Нацбанку для збору коштів на підтримку ЗСУ.
Учасникам ЗНО-2022 обіцяють повернути кошти, сплачені ними за участь у пробному тестуванні. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти про затвердження порядку повернення грошей.
Відповідно до цього документу, кожен, хто сплатив кошти за участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року, може отримати гроші назад. Для цього учасник ЗНО має подати заяву про повернення грошей.
Також до заяви учасник має додати оригінал або копію квитанції чи іншого платіжного документа, який підтверджує внесення плати за проведення пробного ЗНО.
Сума, що підлягає поверненню учаснику пробного зовнішнього незалежного оцінювання, визначається регіональним центром. Для повернення коштів можна використати спеціальний сервіс, розміщений на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Для використання цього сервісу учасник авторизується на ньому, зазначивши такі дані:
-
найменування регіонального центру, якому було сплачено за послугу з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році;
-
логін та пароль доступу до персональної сторінки учасника пробного ЗНО, створеної на сайті відповідного регіонального центру.
На сервісі учасник обирає один із варіантів повернення коштів:
-
на особистий (іншої фізичної особи) банківський рахунок;
-
на спеціальний рахунок Національного банку України для збору коштів на підтримку Збройних сил України.
Ділити суму коштів для переказу на різні призначення та частини не дозволяється. Для повернення коштів на особистий банківський рахунок учасник:
-
зазначає в сервісі: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) отримувача коштів (зазначають повністю); платіжні реквізити отримувача коштів (особисті або іншої фізичної особи) за стандартом IBAN; реєстраційний номер облікової картки платника податків (індивідуальний податковий номер) отримувача коштів;
-
генерує за допомогою сервісу заяву. Для генерації заяви учасник вказує свої прізвище, ім'я, яке було зазначено під час реєстрації для участі в пробному ЗНО;
-
надсилає заяву на визначену регіональним центром електронну адресу (інформація про адресу, на яку повинна бути надіслана заява, зазначається в заяві сервісом під час її генерування).
Вносити зміни до заяви не можна. Якщо після генерування заяви учасник помітив помилки в інформації про отримувача коштів та його платіжних реквізитах — він подає заяву на про повернення коштів до регіонального центру, якому було сплачено за послуги проведення пробного ЗНО у 2022 році, без використання сервісу.
Додамо, що вартість пробного ЗНО оголосили ще в грудні 2021 року. Для хмельничан вона становила 300 гривень.
Нагадаємо, цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання відмінили через війну. Натомість ввели національний мультипредметний тест, аби випускники могли пройти іспит та вступити до вишів.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Ольга Сінчук