30 квітня відзначаємо День прикордонника України

-
Це свято набуло особливого значення під час повномасштабної війни росії проти України.
-
Бо сьогодні прикордонники саме ті, хто першими зустрічає російську навалу та відправляє вслід за вже знайомим усім напрямком.
У неділю, 30 квітня, в Україні відзначають День прикордонника. Це свято встановили згідно указу президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».
Сама ж дата була обрана не випадково. Вона присвячена подіям кінця квітня 1918 року. Тоді під час російсько-української війни армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи.
Раніше своє професійне свято прикордонники відзначали 28 травня, проте в 2018 році дату переставили на 30 квітня.
Прикордонники — це перший щит оборони країни. У 2022 році весь світ дізнався про хоробрих українських прикордонників. Адже їхнім підрозділам випало першими прийняти підступний удар агресії росії 24 лютого, коли о 4-й ранку ворог вдарив по нашій території майже з усіх сторін.
Перші години того дня були одними з найважчих. Тоді ж загинули перші воїни-прикордонники. Та перетин українського кордону для ворога не став парадною ходою. Воїни-прикордонники вступили в бій із загарбниками та з перших хвилин дали зрозуміти, що українці не підкорюватимуться московському режиму. Цьому доказ — слова одного з прикордонників острова Зміїний, що стали гаслом українського спротиву російській навалі.
Зараз українські прикордонники – це захисники держави від російських окупантів. Прикордонні пілоти забезпечують моніторинг державного кордону з повітря, а морські кордони України боронять кораблі і катери Держприкордонслужби. Це воїни, які разом з українським народом, воюють проти росії, відстоюючи право на вільне життя у незалежній Україні.
Читайте історії прикордонників з Хмельниччини:
-
“Для мене війна почалася в 2014-му”: прикордонниця Христина вступила до “Сталевого кордону”
-
Мотивація – це мій син, моя дружина, - хмельничанин Тарас про вступ в "Сталевий кордон"
-
Зеленський присвоїв командиру прикордонників з Хмельниччини звання Героя України посмертно
-
“Я битимусь за свою країну”, — переселенка з Маріуполя стала прикордонницею через війну
-
Прийняв бій на Зміїному: із полону прикордонник повернувся у Хмельницький
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.