Цей день було встановлено як державне свято відповідно до закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років» в рамках декомунізації.
Український інститут національної пам’яті рекомендував відзначати нове свято у зміненому форматі. Цього дня відбуваються покладання квітів до пам’ятників полеглим солдатам.
Цього року Україна вп’яте відзначає річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як в інших європейських країнах. Формат «помпезності» з парадами і гучними словами, а з вшануванням пам’яті героїв, які віддали своє життя за свободу в Україні, а також подякою ветеранам війни.
Багато років незалежна Україна святкувала День перемоги 9 травня – так, як це було прийнято за часів СРСР. Водночас у багатьох західних країнах День перемоги над нацизмом відзначався 8 травня. Пов'язано це з тим, що Акт про капітуляцію нацистської Німеччини підписувався двічі. Перший Акт був підписаний 7 травня, європейські уряди оголосили про це вдень 8 травня, а бойові дії, згідно з підписаним документом, Третій рейх припиняв з нуля годин 9 травня. Однак в ніч з 8 на 9 травня Акт про беззастережну капітуляцію, на вимогу радянського керівництва, був перепідписаний.
2004 року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію, якою проголосила 8 та 9 травня днями пам'яті і примирення. ООН, "визнаючи, що держави-члени можуть мати свої власні дні перемоги або звільнення", запропонувала "щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім тим, хто загинув під час Другої світової війни".
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А Вам спасибо,что помните