Ще торік комунальну лазню, де оздоровлювалися сотні хмельничан, закрили на ремонт. Відвідувачам обіцяли, що за кілька місяців замінять котли та зроблять косметичний ремонт. Однак такі розмови ведуться вже більше року.
- З 8 грудня того року лазню повністю закрили. Нам сказали, що це ненадовго, десь на 2 місяці, щоб оновити приміщення. З лютого ми почали звертатись усно до керівництва, потім ми писали скарги та виходили на мітинг під міську раду. Посадовці нам пообіцяли, що скоро баня запрацює, хтось казав, що з квітня, хтось казав, що з травня, - розповідає хмельничанин Іван Цимбалюк.
Однак, за його словами, всі прохання відкрити лазню ігнорувались, тому активісти пробивались і на сесію міської ради, де їхню скаргу розглядали в останню чергу і продовжували «годувати» обіцянками, що невдовзі відновлять роботу парної.
- Закривалась баня у минулому році тільки для того, щоб поміняти котли, значно пізніше почали піднімати питання ремонту, заміни даху, труб, неприродності фундаменту, хоча баня на ньому майже 100 років простояла і була пригодною, - каже хмельничанин Сергій Шинкарук.
В черговий раз питання ремонту лазні підняли під час засідання виконавчого комітету, де новообраний мер Олександр Симчишин зазначив, що проблема з хмельницькою лазнею зараз є однією з пріоритетних.
- В нас є питання до керівництва бані, до виконуючого обов’язки мера, до колишнього мера, до заступника, який займався питанням лазні, при яких виділялись кошти на ремонт. І ми вважаємо, що тут мають бути не лише кадрові зміни, але і кримінальна відповідальність, - заявляє заступник міського голови Володимир Гончарук.
Тому, перш за все, любителів попаритись зібрали, аби провести екскурсію лазнею та показати її стан. Як з’ясувалось, лазня дійсно знаходиться в аварійному стані, конструкції нижнього та верхнього поверху можуть у будь-який момент обвалитися. У не менш критичному стані і приміщення жіночого та чоловічого залів.
- Останній висновок ми давали ще у 2010 році, тобто з тих пір нічого не змінилося, будівля прийшла тільки у гірший стан, тому що робився лише косметичний ремонт, а не те, що було написано у технічному звіті тоді, 5 років тому, - пояснює
Як зазначає, щоб привести приміщення до належного стану, необхідно робити монолітні ділянки, які будуть підтримувати усю конструкцію.
- Це приміщення можна капільно реконструювати, але десь близько 2 місяців піде на розробку проектно-технічної документації і приблизно півроку на ремонт самої будівлі, - каже проектувальний Хмельницького філіалу інститут «НДІ Проектреконструкція» Андрій Трубаєнко.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.