“Чаювання у відділку поліції” пройшло сьогодні, 26 березня. Подивитися і почути про роботу хмельницьких патрульних захотіло 30 хмельничан. Саме стільки людей зареєструвалося. Дійшли не усі. На чаювання прийшов 21 хмельничанин. Серед них - 13 жінок.
На чай до патрульних усі зібралися о шостій вечора. Для початку поліцейські завели усіх на прохідну управління, що на провулку Коцюбинського, 35/2. Усі з проблемами помістилися в тісному приміщенні з турнікетом. Після короткої розповіді патрульної-екскурсовода попрямували по іншим приміщенням.
Швидко пробігшись по кабінетах, група піднялася на другий поверх і попрямувала до актової зали. Саме там пройшла основна частина заходу. На столі, за яким частенько розсідається керівництво управління і відповідає на запитання журналістів, розставили тарілки із печивом та цукерками. Поставили тут і приладдя із гарячою водою і мисочку з цукром та пакетиками чаю. Кави гостям не пропонували.
До частування перейшли не відразу. Учасників розділили на три групи. Їх розсадили по колу в різних частинах зали. Далі провели так звану “живу бібліотеку”. Ролі книг тут виконували патрульні. Вони по черзі сідали до кожної групи, розповідали про себе та відповідали на запитання.
Найбільше учасники розпитувалися про те, як їхні “книги” вирішили стати патрульними, чим займалися до відбору і навчання. Також хотіли почути про найцікавіші історії із роботи поліцейських. До прикладу, коли ті стріляли чи як затримували злочинців.
Коли учасники чаювання вже розговорилися, почали більше розпитувати про деталі буденної роботи, скаржитися на ті чи інші порушення, які бачать чи не щодня і як їм діяти в тій чи іншій ситуації. Щодо наболілого, то найчастіше згадували про порушення ПДР, розпивання алкоголю і куріння в громадських місцях та шумні компанії.
Після “живої бібліотеки” перейшли до чаювання і частування смаколиками. Спілкування продовжувалося у більш неформальні обстановці. На завершення учасникам “Чаювання у відділку поліції” показали, як проходить перезмінка у патрульних. Відбувається вона двічі на день - о 8 ранку і о 8 вечора. Тоді одна рота змінює іншу і заступає на 12-годинне чергування.
На завершення додамо, що співогранізаторами “Чаювання у відділку поліції” стало УПП в Хмельницькій області та "Хмельницький молодіжний клуб розвитку". Захід вперше у нашому місті провели в рамках проекту ПОЛіС від IREX.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Михайло Хабаль