Серед головних страхів впродовж півроку в українців залишається вірус і падіння рівня доходів. Про це пише «УНІАН» з посиланням на дані соціологічного дослідження від Gradus Research.
За результатами опитування, більшість українців перебувають у стресі - це 76% опитаних. Такий показник тримається з травня 2020 року. Йдеться про те, що за останні півроку цей рівень був найвищим у червні - 81%.
Щодо гендерних показників, дослідження показало, що найбільше через карантин і ситуацію навколо COVID-19 переживають жінки. Показник вищий на 10% порівняно з чоловіками. Серед вікової групи найбільш вразливими виявилась молодь у віці 18-24 років.
Як йдеться у дослідженні, такі результати пов'язані насамперед з фінансовими питанями, скороченням заробітної плати, втратою роботи, сімейними проблемами і страхом перед коронавірусом.
Окрім вірусу, серед страхів виділили і зниження доходів. Дослідження показали, що послаблення карантину призвело не до зменшення а навпаки - до підвищення стресу в українців. Якщо у травні цей показник був 77%, то в червні підскочив до 81%. У так званій "зоні ризику" опинились літні люди і жінки.
У липні ж, COVID-19 перестав бути однією з основних причин стресу. А витіснили його робочі і фінансові проблеми.
Як йдеться у соціологічному дослідженні, вже на початку вересня третина опитаних відповіла, що серед їхніх близьких чи знайомих є люди з діагнозом COVID, однак це їх не сильно тривожить. Таких респондентів було 28%. Тих, у кого найбільше хвилювання і стрес викликає погіршення фінансового становища було 58% опитаних.
Також до причин стресу і страху, які виділили опитані, були: захворювання близьких і відсутність адекватної медичної допомоги.
Читайте також: У МОЗ повідомили, коли доставлять перші вакцини проти COVID-19
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.