У Хмельницькому перинатальному центрі на Хотовицького розгорнулася схема усиновлення в обхід законодавству. Сталося все восени 2019 року. Тоді в медзаклад потрапила породілля під іменем іншої жінки. Остання мала отримати дитину після народження.
Як раніше повідомляли правоохоронці, організатором всього була гінеколог Олена Вавринчук. Поліцейські з’ясували, що вона використала службове становище та підробила документи щодо вагітності та пологів.
У сюжеті “Надзвичайних новин” називали суму коштів, які отримала лікарка Олена Вавринчук і породілля. Це 2 тисяч доларів і 10 тисяч гривень відповідно. Та на цьому історія не закінчилася. Матір жінки, яка народжувала, запідозрила щось не те. В результаті - звернулася до поліції. Тоді відкрили кримінальне провадження, а згодом справу передали до суду. Обидвом жінкам, які брали участь в “схемі”, вже призначили покарання. Судові засідання з обвинуваченою лікаркою тривають.
Кримінальну справу розглядають колегіально, а саме в складі трьох суддів. Захисниками Олени Вавринчук є двоє адвокатів - Роман Косюк і Андрій Сітніков. Інтереси потерпілої дитини представляє начальник відділу опіки та піклування Служби у справах дітей міськради Наталія Лук’янова. На минулих засіданнях стала відома доля малолітньої дівчинки. Її усиновили. Нові батьки відмовилися брати участь в розгляді справи.
Сьогодні, 13 травня, Наталія Лук’янова до суду не з’явилася. Вона повідомила, що перебуває у відпустці й не заперечує щодо розгляду справи без неї.
“Мені дуже потрібна ця робота”, - із такими словами гінеколог Олена Вавринчук зверталася до суддів сьогодні, 13 травня. Лікарка казала про утримання двох неповнолітніх дітей, пенсіонерів та інвалідів. Зазначила про важливість виконання своєї роботи у Хмельницькому перинатальному центрі. Всі ці аргументи наводилися з метою ухвали на користь гінеколога. А саме - не відсторонення від займаної посади заступника директора з медичного обслуговування.
Я одна працюю у своїй сім’ї. На моїй відповідальності двоє неповнолітніх дітей, пенсіонери, інваліди. Є особливості ведення важких хворих в медицині. По своїй посадовій інструкції я відповідаю за надання адекватної лікувальної допомоги. Але якщо важкі пацієнти - я безпосередньо беру участь. Не хотілося б своїх колег залишати без підтримки. Моя позиція така - мені дуже потрібна ця робота, - сказала Олена Вавринчук.
Про тимчасове звільнення Олени Вавринчук від службових обов’язків перед судом клопотав прокурор не вперше. Лише сьогодні судді ухвалили відсторонення лікарки від посади до 12 липня 2021 року. Головуючий суддя Олександр Піндрак наголосив: “Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення й оскарженню не підлягає”.
Захисники обвинуваченої із цим не погоджувалися. Адвокат Роман Косюк казав, що підзахисна не була причетна до видачі свідоцтва про народження немовля. Натомість у цьому відіграв роль директор перинатального центру Андрій Ропотан.
Якщо слідувати цьому клопотанню, то єдиною особою, яку негайно слід відсторонити від займаної посади, є директор Хмельницького перинатального центру Ропотан. Оскільки він незаконно видав дублікат свідоцтва про народження дитини, - сказав Роман Косюк.
Нагадаємо, окрім роботи в міському перинатальному центрі, лікарка працює в приватному закладі, який називається “Репродуктивна клініка Олени Вавринчук. За даними сервісу YouControl, гінеколог є уповноваженою особою цього приватного підприємства.
На сайті клініки зазначено, що у 2007 році гінеколог Вавринчук захистила дисертацію на здобуття звання кандидата медичних наук за темою "Сучасні підходи до лікування трубної вагітності". Крім того, вона є діючим членом Російської та Української асоціації репродуктивної медицини з 1998 року.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.