На майдан Незалежності прийшли понад дві сотні містян.
Вони вимагали послабити карантинні обмеження, відкрити речовий ринок та дозволити працювати ФОПам.
В результаті підписали резолюцію на подання до Кабміну.
Про те, як карантин вплинув на життя малого бізнесу, хмельничани розповіли журналістам vsim.ua.
“Право на свободу”, “Право на лікування”, “Право на виїзд за кордон”, “Хочу купувати на ринках, а не в “Епіцентрі””, “Карантину - ні” - з такими гаслами представники малого бізнесу Хмельницького вийшли на майдан Незалежності. Сьогодні, 4 травня, на головній площі міста підприємці зібрали мирний мітинг аби висунути вимоги до влади. Просили про послаблення карантину для ФОПів та відкриття речового ринку. Головним організатором акції став Віктор Вікарчук - власник оздоровчо-розважального комплексу “СВ”. Саме його люди, були у білих футболках з гаслами у руках.
Перед початком мітингу Вікарчук розповів про свої мотиви. Зазначив, що його права, як громадянина України, порушені.
Конституційні права українців порушено. Сьогодні собаку поставили вище за людину. З собакою можна гуляти в парку, а людині не можна. З цього карантину ми вийдемо з колосальними втратами. Казна міста - пуста. Бюджет держави - порожній. Дайте людям працювати та забезпечувати свої родини. Саме для цього ми вийшли на майдан, щоб достукатися до влади і вимагати послаблення карантину. Щоб нарешті малий бізнес міг відновити свою діяльність, - зазначив Віктор Вікарчук.
На вимогу підприємців із людьми поспілкувалися чиновники. Міський голова зазначив, що неодноразово просив у державної влади про розширення можливостей міської влади та послаблення карантину у Хмельницькому. Мотивувавши це тим, що у місті немає спалаху захворюваності. Однак поки результатів немає.
Голова ОДА зазначив, що підтримує карантинні обмеження і завдяки їм у місті та області немає спалаху. Він додав, що готовий співпрацювати із хмельничанами і попросив їх укласти резолюцію з підписами та вимогами до керівництва держави. Її пообіцяв передати представникові офісу президента.
Про все, що відбувалося на майдані та про що говорили чиновники, дивіться у записі прямої трансляції.
Журналісти vsim.ua по завершенню акції протесту поспілкувалися з містянами, які прийшли на мітинг. Вони розповіли про зміну свого життя за час карантину.Анатолій Левчук, приватний підприємець
Я займаюся не лише торгівлею, а й виробництвом. Шиємо власну продукцію та продаємо. Та продукція, яка була вироблена зимою для реалізації навесні, лежить на складах. Наразі навіть не питання у збитках, які ми понесли. Питання в тому, чи ми зможемо відновити тепер свою роботу і запустити виробництво. Взимку ми взяли кредити для того, щоб закупити матеріали та пошити одяг. Ми його пошили, але не спродали, бо настав карантин і ми закрилися. Торгівля у нас має два фактори: сезонний і модний. Тобто ту продукцію, яку ми виготовили зараз - не факт, що продамо на наступну весну.
Як будемо жити - не знаю, можливо бараболю садити. Бізнес вбивається, а разом із ним і дохід держави. Я маю найманих працівників. Як виживають вони, я навіть не знаю. Частина із них у вимушеній відпустці, частина - звільнилася. Приватні ринки продовжують збирати оренду, але підприємці не платять, бо немає з чого. Якщо цей мітинг не допоможе, будемо ще збиратися. Переходити на радикальні дії. Хочеться зробити все по закону, але люди вже в критичні ситуації і не мають за що жити. Тому треба щось із цим робити, - розповів приватний підприємець Анатолій Левчук.
Оксана, працівниця комплексу “СВ”
Віра Ніцевич, заступниця голови спілки “Захисту приватних підприємців”
Я представляю інтереси всіх підприємців, які на спрощеній системі оподаткування. За час карантину багато підприємців, серед яких мої друзі, зачинилися. Вони мають колосальні збитки. Заначки закінчуються, а треба годувати родину. Мій чоловік - охоронець на ринку. Підприємці, які там працюють дуже важко сплачували податки. В результаті він отримав зарплату аж в кінці квітня за березень. Це не справедливо. Особливо порівняно з тим, що “Епіцентр” торгував весь цей час. Я не хочу купувати будматеріали в “Епіцентрі”, я хочу купувати їх на ринках у людей. Щоб прості люди мали можливість жити. Чекаю відкриття будівельних ринків. Чекаю, щоб наші підприємці змогли працювати. Поки ми маємо лише подачки від місцевої влади, а ми хочемо, щоб на рівні держави скасували карантинні обмеження, які обмежують наші права, - зазначила Віра Ніцевич.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.