Хмельницький долучився до «Відкритого уряду». Що зміниться для хмельничан

-
До кінця 2022 року міська влада має стати відкритішою та доступнішою.
-
Зокрема, всі послуги мають стати доступними онлайн, а чиновники планують майже повністю відмовитися від паперу.
Хмельницька міська рада долучилася до ініціативи «Партнерство „Відкритий уряд“». На думку чиновників та активістів, це дозволить зробити місцеву владу більш відкритою та прозорою. У міськраді відбувся брифінг, на якому розповіли, що саме має бути зроблено та які результати це має принести.
Що передбачає план дій із впровадження ініціативи
Як розповів голова громадської організації «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко, план розрахований на 2021-2022 роки. До кінця наступного року всі заходи мають бути реалізовані. Вони стосуються не тільки міста, а сіл Хмельницької ОТГ.
Завдання 1. Забезпечення бізнесу та мешканців якісними муніципальними послугами з використанням цифрових технологій, раціональне управління ресурсами громад через відкритий доступ інформації до них.
Проблеми, які мають бути вирішені:
-
бюрократія, неякісні дані та важкий доступ до них
-
низький рівень обізнаності мешканців громади про електронні муніципальні та державні послуги, який створює корупційні ризики
Цілі, які мають бути досягнуті:
-
повний перехід на безпаперовий документообіг у виконавчих органах міської ради — до грудня 2022 року
-
100% муніципальних послуг доступні для мешканців та бізнесу в електронному вигляді — до грудня 2022 року
-
на геопорталі міської ради доступні реєстри нерухомого комунального майна, житлового фонду, моніторингу доріг, «бюджет розвитку на мапі», об’єктів культурної спадщини тощо — до грудня 2022 року
Завдання 2. Формування Плану дій «зеленого курсу», розвитку економіки громади, щоб вона була соціальною та інклюзивною, забезпечувала зростання і була при цьому кліматично нейтральною.
Проблеми, які мають бути вирішені:
-
відсутність системного підходу до розв'язання екологічних питань
-
відсутність стратегічних документів, що дозволяють узгодити та впровадити довгострокові цілі розвитку, пов’язані зі сферою «зеленого розвитку»
Цілі, які мають бути досягнуті:
-
погодження виконавчим комітетом плану дій «Зеленого міста» для міста Хмельницького — до червня 2022
-
відкритий інтерактивний центр підвищення рівня поінформованості щодо системи поводження з відходами та впливу сміття на довкілля; відвідування Центру на рівні 27 000 осіб на рік — до грудня 2021 року
Завдання 3. Розвиток цифрових компетентностей жителів громади та формування їхньої цифрової культури
Проблеми, які мають бути вирішені:
-
низька активність використання електронних сервісів мешканцями громади
-
відсутність у селах комфортних просторів для громадської взаємодії, де люди можуть навчатися, спілкуватися, консультуватися за допомогою сучасних інформаційних технологій з доступом до Інтернету
Цілі, які мають бути досягнуті:
-
для мешканців громади організовані курси цифрової грамотності, відкрито точки доступу до набуття цифрових компетенцій — до жовтня 2022 року
-
в бібліотеках створені простори, де бібліотекарі навчають мешканців використовувати комп’ютери та мобільні пристрої для навчання, спілкування, пошуку інформації, отримання послуг, самоосвіти тощо — до листопада 2022 року
Навіщо Хмельницькому потрібна участь в ініціативі
Міський голова Олександр Симчишин:
— Для нас можливість взяти участь в ініціативі «Відкритий уряд» — це не просто чергова участь в якомусь потужному міжнародному проєкті. Це насамперед ще один механізм, ще одна можливість покращити свої позиції в підзвітності, в прозорості, в залученні мешканців громади до управлінських процесів. Ми й так насправді дуже багато за п’ять років зробили важливих кроків у цьому напрямку, але це ще один механізм, і я впевнений, що після того, як ми реалізуємо той план, який сьогодні презентуємо, Хмельницька міська рада буде ще прозорішою, підзвітнішою, відкритішою, ще більше залучатиме мешканців громади до участі в процесах, а це тільки сприятиме розвитку міста і розвитку України.
Головний програмний менеджер програми «OGP Local» Хосе Марія Марін:
— Партнерство «Відкритий уряд» — це міжнародна платформа для органів місцевого самоврядування, які хочуть вдосконалитись у відкритості свого управління і приєднатися до клубу реформаторів. Це такий клуб реформаторів, який хоче стати відкритішим до своїх жителів, до своїх мешканців для того, щоб зробити їхнє життя кращим. Ми з гордістю хочемо заявити, що Хмельницьким став членом цього проєкту.
Читайте також:
-
Як могла виглядати «стометрівка». Презентували 3D візуалізацію Проскурівської
-
Електронні лікарняні для хмельничан: навіщо потрібні та коли запрацюють
-
Хто і скільки платить за «Medics», який розробив хмельничанин. Аналізуємо медзаклади
-
Як поскаржитися міській владі: представили новий сервіс для звернень громадян
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.