Католицький день святих апостолів Петра і Павла

Католицький день святих апостолів Петра і Павла

29 червня католики і лютерани святкують День святих апостолів Петра і Павла. Ці апостоли особливо шануються серед віруючих. Саме ці учні Ісуса Христа після його смерті й воскресіння почали поширювати вчення Євангелія серед людей.   

 День поминання апостолів Петра і Павла в католицькій церкві має найвищий літургійний статус – торжество. Апостоли Петро і Павло шануються, як учні Ісуса Христа. Після Його смерті й воскресіння саме вони почали проповідувати і поширювати вчення Євангелія по всьому світу. Про це пише Релігійно-інформаційна служба України. 

Петро був покликаний в учні самим Христом, йому Він сказав: "на камені цьому Я Церкву Свою" (Мф. 16:18) і "дам тобі ключі Царства Небесного: і що зв'яжеш на Землі, те буде зв'язане на небесах, і що дозволиш на Землі, те буде розв'язане на Небі"(Мф. 16:19).

Павло, "апостол язичників" (Рим.11: 13), пройшов шлях від лютого гонителя християн до творця численних християнських громад у Палестині, Греції, Малій Азії, Італії та інших регіонах античного світу і автора послань, що стали невід'ємною частиною Нового Завіту.

Відео дня

За проповідь віри Христової обидва вони були страчені в Римі за імператора Нерона близько 64-67 року: Петро був розіпнутий на перевернутому хресті, а Павло, як римський громадянин - обезголовлений. Свято святих апостолів Петра і Павла спочатку був встановлений Римською церквою на честь перенесення в 258 році мощей апостолів з місць їх первісного поховання в катакомби Сан-Себастиано в південній частині Риму на Аппієвій дорозі (згодом їх повернули назад - мощі апостола Петра у Ватикан, а мощі апостола Павла - на Віа Остіенсіс). Однак з часом це забулося, і з 300 року цю дату стали вважати днем їхньої мученицької кончини, хоча достовірних відомостей про дати їх смерті немає. Близько 324 року, при імператорі Костянтині Великому, в обох столицях Римської імперії, Римі та Константинополі, були побудовані перші храми на честь первоверховних апостолів. З цього часу свято на їхню честь стало особливо значущим, а літургія - урочистою.

Римо-Католицька Церква вважає, що слова про "ключі від Царства Небесного" вказують на те, що Христос наділив Петра реальною владою та юридичними повноваженнями, які, у силу того, що Церква буде існувати до кінця часів, повинні бути передані його наступникам – Римським єпископам.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:09 Дев'ятеро воїнів «на щиті» повернулось на Хмельниччину photo_camera 17:03 Хмельниччину накриє спека: прогноз погоди на 6 липня 16:26 На Хмельниччині нові правила оголошення повітряних тривог 15:42 «Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу Від читача 13:29 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 14:56 Двох військових з Хмельницького району звільнили з полону. Історії захисників 14:23 У центрі Хмельницького та в двох ТРЦ вимкнули воду: коли зʼявиться 13:34 У селі під Хмельницьким чоловік викопав у городі снаряди (ВІДЕО) 12:46 21 мешканець Хмельниччини отримав фінансування для бізнесу: на що підуть кошти 12:01 У Хмельницькому в тролейбусі травмувалась пенсіонерка: поліція з'ясовує обставини ДТП 11:34 17 облич репресованих радянською владою на Хмельниччині photo_camera 10:49 Хмельничанина, який влаштував стрілянину у Раковому, затримали, — поліція 10:01 Головна ціль — Старокостянтинів: на Хмельниччині збили 42 «шахеди» в ніч на 5 липня 09:02 Показники зашкалюють: що показала перевірка Південного Бугу на Хмельниччині 21:01 Вночі дощитиме. Погода на 5 липня для Хмельниччини 20:02 Загинуло четверо військових з Хмельниччини. Імена photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up