Мертву рибу на Озерній вперше помітили минулих вихідних. Один з хмельничан зняв відео, як біля берега водойми плавають пузом догори товстолоби. Допис швидко поширився соцмережами.
Вже наступного дня журналісти vsim.ua перевірили, чи дійсно в озері є мертва риба. Нам вдалося поспілкуватися з хмельничанином, який витягнув того дня 18 товстолобів. Пан Володимир тоді розповів: всі вони були вагою мінімум 15 кілограмів. На думку чоловіка, причина їхнього вимирання - забруднення. Мовляв, колір води - яскраве цьому підтвердження.
Ми обійшли озеро вздовж і впоперек. Біля берегів плавало чимало сміття, а сама вода була темного кольору. Щоб дізнатися думку експерта стосовно ситуації, ми звернулися до еколога. Що вона нам розповіла, можете прочитати тут.
У коментарях під новиною деякі містяни залишали свої версії забруднення озера. Серед них - стоки з автомийки, що знаходиться неподалік водойми.
скрін
Представники управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста в понеділок, 29 березня, брали проби води в озері на аналіз. Керівник управління Олександр Луков розповів, що показники є завищеними. За його словами, вони не можуть призвести до смерті товстолобів. Адже у весняний період зависокі покажчики є нормальним явищем. А причиною цього є забруднення поверхневих вод, що є результатом танення снігу.
Аналіз показав певні перевищення показників. Та це не критично. Річ у тому, що поверхневі води забруднені через процес танення снігу. Цього року було багато снігу, воно все тануло. Як правило, коли це закінчується - показники стабілізуються. Рівень вмісту кисню у воді був нормальний. Якби причиною смерті риби було отруєння - гинула б в першу чергу мілка риба, а не товстолоби. Зараз чітко сказати, що саме стало причиною цього, ми не можемо. За тиждень будемо робити повторний аналіз, - каже Олександр Луков.
Прокоментував керівник управління і припущення стосовно стоків з автомийок. За його словами, цю версію добре перевіряють. Вже з’ясували, що це не більш як вигадка. Бо одна з автомийок врізана в каналізаційну систему. А на іншій - облаштована очисна споруда.
Завідувач кафедри екології та біологічної освіти ХНУ Наталія Міронова каже, що навесні й восени сполуки у воді можуть дійсно бути вищими. Мовляв, під час танення снігу вода забруднюється речовинами, що знаходяться на березі. На думку експерта, зв’язок із загибеллю риб простежувався б, якби показники виявилися вищими за норму.
Під час осінніх дощів і навесні, коли тане сніг, вода може бути забруднена речовинами, що знаходилися на березі. У такому випадку дійсно може простежуватися перевищення показників. Але якщо результат вище норми - це може вказувати на причину, що призвела до загибелі товстолобів, - каже експерт.
Наталія Міронова додає - виявити справжню причину гибелі риб можна буде після повторного забору проб води. Це, як казав Олександр Луков, мають зробити вже за тиждень. За словами еколога, якщо показники стануть різко низькими - це буде вказувати на певні викиди у водойму. Мовляв, у випадку забруднення озера через танення снігу, рівень сполук у воді має зменшуватися поступово.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
висновок 2 - померли від старості
Ну на крайняк висновок 3 - корона