На Хмельниччині є ще 6 пам’ятників радянської доби. Які та де саме?

-
Вони стоять в Хмельницькому, Славуті, Красилові та Шепетівці.
Минулої весни Хмельниччина посідала четверте місце в Україні за темпами деколонізації. Від 24 лютого 2022-го тут демонтували 52 пам'ятки радянщини. Серед них — пам'ятники, погруддя, меморіальні дошки, серпи та молоти, радянські зірки. Станом на січень 2024 року в області досі залишається 6 пам’ятників радянської доби. Про це повідомляє спільнота «Декомунізація. Україна».
Автори проєкту підготували список “ТОП-100 пам'ятників, які треба демонтувати в рамках декомунізації/деколонізації на території України”. Чимала частина пам’яток з переліку знаходиться в Одесі. Є 6 монументів, які все ще стоять в Хмельницькій області. Це:
-
пам’ятник радянським солдатам у Хмельницькому
Відео дня/li> -
погруддя чекісту Антону Одусі біля краєзнавчого музею у Славуті
-
пам’ятники Зої Космодем’янській та Валі Котику у Красилові
-
пам’ятник Валі Котику та танк-34 у Шепетівці.
— Впевнені, що більшість з них не достоїть до його літа і ми зробимо все можливе зі свого боку, аби так і було, — додають у спільноті «Декомунізація. Україна».
Повний список сотні радянських пам’ятників виглядає так:
До слова, подивитися, де в Україні вже демонтували радянські символи, а де досі є можна на інтерактивній мапі:
Нагадаємо, в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Волочиську прибрали радянські танки, у Шепетівці знесли пам’ятник Островському, а на Кам’янеччині — Суворову.
Також в Хмельницькій обласній військовій адміністрації запропонували створити робочу групу з питань декомунізації та національної пам'яті. Відповідний депутатський запит подав перший заступник голови Хмельницької облради Володимир Гончарук.
— У нас досі в громадах стоять пам’ятники катам українського народу. До прикладу, Одусі в місті Славута. Він знищив, за свідченнями, понад сто борців за волю України — представників Української повстанської армії. Пам’ятник досі має охоронний статус та оберігається законом. Ми маємо таку ситуацію, що багато громад хочуть приховати і не зносити певні пам’ятники, бо вони мали відношення до Другої Світової війни. Але ті, які були заплямовані кров’ю українців — вони повинні бути демонтовані, — каже Гончарук.
Також а даними громадської організації «Декомунізація. Україна», Хмельницька область є лідером за кількістю перейменованих вулиць, які носили радянські та імперські назви. Від початку повномасштабного вторгнення змінили найменування майже 2000 об'єктів. Однак таких у регіоні все ще залишається менш як 250.
Читайте також:
-
Декомунізація в Україні: Хмельницька область лідирує за перейменуваннями вулиць
-
На Хмельниччині залишилось більше 500 вулиць з радянськими назвами. Які та де саме
-
Більше не Хотовицького й не Гагаріна. Історія хмельницьких вулиць, які перейменували. Частина 1
-
Курчатова, Котовського, Лібкнехта. Історія хмельницьких вулиць, які перейменували. Частина 2
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Уявіть собі щоб в Німетчені стояли сьогодні памятники зі свастикою .
Це я написав щоб полуграмотні і отупівші від безпросвітного неуцтва та пянства прозріли.
Нажаль колишніх рабів та дітей/онуків партійців ще залишилось досить багато.