На Хмельниччині священник моспатріархату не відчинив церкву перед загиблим Героєм

- Це трапилось під час поховання Володимира Бабія, який загинув під Волновахою.
- У селі розпочався скандал просто під воротами храму.
- Військові, священники ПЦУ та місцеві сперечалися біля труни із загиблим.
Цієї суботи, 18 червня, село Антонівка на Хмельниччині проводжало в останню дорогу загиблого Героя Володимира Бабія. 44-річний чоловік був за кордоном, але в перші дні війни повернувся і пішов добровольцем на фронт. Воїн загинув під Волновахою на Донеччині. Вдома залишились дружина та дочка.
Ховали Героя в рідному селі. Там же мали й провести заупокійну службу по померлому. На цьому настояли рідні Героя. Але тамтешній настоятель Свято-Миколаївського храму, який підпорядковується упц мп, закрив двері церкви та не дозволив провести молебень.
“Те, що у нас сталося вчора, це, я вважаю приниженням для всієї України, — розповідає староста села Людмила Батурко для Громадське радіо. — Попередньо службу узгоджували з настоятелем храму. Тому що дружина заявила, що вона хоче, щоб був виключно священник Православної церкви України. Виконувачка обов’язків голови селищної ради телефоном говорила безпосередньо з нашим священником і він сказав, що у храм не пустить. Тоді ми вирішили, що проведемо службу біля храму”.
Прощалися з Воїном у місцевому Будинку культури. Люди, які прийшли на прощання, побачили, що двері до церкви відчинені, тож після прощання рушили до храму. Та коли процесія з труною підійшла до храму - двері вже були замкнені. Розпочався скандал.
“Втрутилися військові, втрутилися присутні священники — їх було 5 українських, втрутилися люди, одні — “за”, інші — “проти”. Картина була… Самі розумієте, словами описати важко. Тут тримають труну, родина плаче…”, — розповіла Людмила Батурко.
Настоятель храму, священник упц мп, також був присутній. Він йшов позаду процесії. Місцеві почали скандалити з ним, навіть стукнули його авто.
“Люди до нього почали кричати: “Відкрийте двері, це ганьба, це позор!”. Це ж наш захисник! Казали: “Він на сході воював з московією, і в рідному селі з московією воює?!”. І рукоприкладство трохи до оцього батюшки було, машину йому хтось стукнув”, - повідомила староста.
Згодом, священник моспатріархату таки відчинив двері храму. Однак, тепер обстановка в селі дуже напружена. Одні підтримують батюшку, інші - проти. Село, каже Батурко, розділилося надвоє. Виконувачка обов’язків голови громади Олена Мороз розповіла, що громада має зробити збори та обговорити ситуацію стосовно вчинку священника.
“Ініціатива має бути від людей, не від влади. Маємо надію, що після цього випадку людям можливо і дійде трохи, що ми маємо бути однією єдиною вірою”, - заявила Олена Мороз.
На Хмельниччині була чи не найбільша кількість церков московського патріархату в Україні. З початком війни прихожани почали проводити збори по громадах та голосувати за вихід з упц мп.
Мер Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що в межах області перейшло до ПЦУ вже більше ста парафій, в межах Хмельницької громади – 14. Скільки ще парафій моспатріархату залишилось на Хмельниччині читайте тут.
Священники моспатріархату часто не підтримували рішення громад. Деякі навіть забирали церковне майно чи зачиняли храми. Та були й такі, що переходили разом з громадою.
Читайте також:
- Церква зі 150-річною історією покине московський патріархат
- Собор упц мп оголосив про незалежність від москви та просить в ПЦУ не захоплювати парафій
- Проголосували одностайно: ще 2 громади на Хмельниччині хочуть вийти з моспатріархату
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Тетяна Тарнавська
Людмила Вашеняк
Читач30
Oleksandr