На Хмельницький і Старокостянтинів — два найпопулярніші маршрути “шахедів” і ракет

На Хмельницький і Старокостянтинів — два найпопулярніші маршрути “шахедів” і ракет
 • Саме ці два міста найчастіше ставали цілями ворожих безпілотників у вересні-листопаді. 

Впродовж майже двох років росія вторгається в повітряний простір нашої держави та атакує міста й села ударними дронами й крилатими ракетами. І якщо раніше такі атаки на територію Хмельниччини мали епізодичний характер, то за останні півроку вони стали чи не щоденними. 

Майже щоночі окупанти запускають “шахеди” по території області. А найпопулярнішим курсом став маршрут на Старокостянтинів Хмельницького району. Про це ми знаємо зі сповіщень Повітряних Сил про напрямок руху безпілотників. Журналісти Texty.Org.Ua проаналізували маршрути ворожих повітряних атак, які тривали з 6 вересня по 3 листопада. Та наклали їх на мапи. Дані взяли із телеграм-каналу monitor. 

Звісно, розраховували ці маршрути приблизно, як і точки їх початку та кінця. Але в процесі дослідження виявили, що у росіян було два найпопулярніші шляхи дронів у обраний період. Один маршрут пролягав на Старокостянтинів, де знаходиться військовий аеродром.

Відео дня

Додамо, що останнім часом, згідно повідомлень Повітряних Сил та моніторингових каналів, “шахеди” тримають курс саме туди. Чи не щоночі у Хмельницькому районі працює ППО. Чому ворог запускає безпілотники в сторону Старокостянтинова ми розповідали в окремому матеріалі. 

Що ж до іншого маршруту — то він лягає на Хмельницький. Шлях, яким прямують ударні дрони, проходить поруч з трасою Е50 та на стику областей. На інфографіці підсвічено обидва маршрути:

Тут і далі інфографіки Texty.Org.Ua

Нагадаємо, ще влітку речник Повітряних сил Юрій Ігнат повідомляв, що «шахеди» долітають до Заходу руслами річок, дорогами та межами областей. Таким чином вони проходять із Півдня. Згідно аналізу чимало їх летить із Криму. А от крилаті ракети типу Х зазвичай запускаються з літаків і летять по прямій. Балістичні ракети різко набирають висоту, потім падають на ціль, на карті це показано як пряма лінія.

Попри масовість і складність атак, зараз ворог рідко досягає цілі. За словами Ігната, значну частину збивають мобільні бригади, які виїжджають на позиції на джипах із кулеметами й прожекторами. Так, під час останньої атаки сьогодні вночі збили 41 “шахед” із 48. І більшість дронів знищили саме підрозділи мобільних вогневих груп Сил оборони України. Це відзначив командувач Повітряних Сил генерал-лейтенант Микола Олещук. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
 • Читач07

  Хмельницький тут яким боком?)))

  Фортеця Хмельницький і не чула як шахед летить
 • Читач35

  Щляхи проложили як грабіжники татари
 • Марина Марина

  Коли ти, "рашка", нарешті заспокоїшся, не набридло ще?!

keyboard_arrow_up