Проблему з торгашами ,які «окупували» пішохідну зону, не можуть вирішити роками. Залякування штрафами на людей не діє. В управлінні торгівлі переконують та обіцяють надати торговий прилавок кожній бабусі, яка згодиться перейти на офіційний ринок. Але коли відбудеться «велике переселення» - невідомо.
Міліціонери разом з працівниками управління торгівлі проводили роз’яснювальну роботу на стихійному ринку, що утворився біля зупинки «Філармонія». Конструктивного діалогу з продавцями не відбулося. Одні мовчки брали інформаційні листівки, надані міліціонерами, інші – голосно обурювалися. Доходило й до сварок.
На ринок «Ранковий» продавці йти не хочуть, але не через те, що там треба платити за торговий прилавок. Люди скаржаться, що на всіх просто не вистачить торгових точок.
- Якби мені запропонували нормальне, людяне місце на ринку, я б закрила на все очі та й пішла б звідси. Можу і 5, і 10 гривень заплатити, - каже пані Вікторія, яка торгує яйцями, - Стільки ходять до нас міліція, ветеринарними, а що толку? Нас тільки гнати можуть ,а запропонувати в замін нічого не мають.
Ринок "Ранковий"
Заступник начальника управління торгівлі Олександр Луков відчайдушно переконує, що може розмістити усіх бабусь, які виявлять бажання перейти на офіційний ринок. Він пропонує декілька варіантів в різних мікрорайонах міста.
- В день на «Ранковому» за прилавок потрібно платити 3,20 гривень за метр квадратний, - каже заступник начальника управління торгівлі . – Тут ми можемо розмістити до 300 чоловік. Але є інші варіанти.
Ці «інші варіанти», про які говорить Олександр Луков, знаходяться в різних мікрорайонах міста. Людям можуть запропонувати торгові точки на вулиці Гастелло, в мікрорайоні Гречани, на ринках «Дубово» і «Кооператор». На останньому, до речі, ціна за місце дещо більша, ніж на комунальному ринку. Кому яке місце можуть виділити, заступник начальника управління торгівлі не пояснив.
За торгівлю з рук у невстановлених місцях відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф від 17 до 51 гривні. За продаж промислових товарів передбачений штраф до 119 гривень з конфіскацією предметів торгівлі.
За словами начальника сектору дільничних інспекторів міліції Хмельницького МВ УМВС України в Хмельницькій області Петра Власюка, з початку року за торгівлю у невстановлених місцях складено 15 адмінпротоколів.
Після рейду на Кам’янецькій продовжили торгувати «з землі» як овочами, так і м'ясом, рибою, кисломолочними продуктами…
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
шо ви будете робити як у вас нема землі нема паїв і ці папірчики ніц некоштуватимуть??
Експерти виділяють основні причини зростання цін на продукт №1 для будь-якого українця:
1. зростання цін на борошно
2. зростання цін на природний газ
3. зниження курсу національної валюти до курсу долара
4. відсутність інтервенційного борошна аграрного фонду
Наразі українські експортери зерна б'ють рекорди з продажу пшениці за кордон. Аграрії прирівняли свої ціни на зерно до цін біржі Чикаго. І держава в особі Антимонопольного комітету або інших структур ніяк на це не вплинуло. У результаті мука, яка ще влітку минулого року продавалася на внутрішньому ринку за 3500-3700 грн., сьогодні продається по 7000-7500 грн., а під час значних курсових коливань наприкінці лютого сягала 11000 грн за тонну борошна.
І звичайно важливу роль зіграла політика аграрного фонду стосовно хлібопекарських підприємств. Ще минулого року аграрний фонд з метою стримування зростання цін на хліб відпускав борошно підприємствам нижче ринкової вартості, таким чином стримуючи зростання цін. З 2015-го року політика компанії змінилася, і аграрний фонд не ставить своєю метою стримування цін на борошно і відповідно - хліб, і відпускає борошно тільки з біржових торгів за ринковими цінами.
Така позиція аграрного фонду зокрема і Міністерства аграрної політики призвела до того, що пропав з ринку основний регулятор цін на хліб. І якщо торік борошно аграрного фонду обходилося хлібозаводам в 2700-2900 грн. за тонну, то сьогодні ціни на борошно аграрного фонду зросли в три рази і коливаються в межах 6100-6500 грн. А борошно для соціально важливих сортів хліба не відпускається взагалі.
В таких умовах стримувати ціни на хліб держава може тільки шляхом адміністративного чи кримінального тиску на виробників. І абсолютно не використовує економічні важелі впливу на ціну хліба - аграрний фонд, пільгові ціни на енергоносії, пільгове оподаткування та інші.
І якщо ситуація не зміниться і підходи до проблеми не зміняться, то хліб до осені коштуватиме вже не менше 30-35 грн. за одиницю, а соціальні сорти не менше 20-22 грн., І це на тлі постійного зниження попиту на хліб через зростання ціни і регулярного закриття хлібозаводів по всій країні.
А коли досягають кабінетів і вичищають ногті від гавна і ноги від болота то ПЕРЕТВОРЮЮТЬСЯ НА НЕНАЖЕРЛИВИХ ДИНОЗАВРІВ нерозуміючих потреб не хм-н не таких бідолаг як самі були