Справа в тому, що Кабмін зменшив норми споживання природного газу для населення. Фактично споживачам без лічильників зменшили щомісячний платіж, але не споживання газу. Тому реальної економії газу не відбудеться. Навіть навпаки, такий метод сприятиме безконтрольному його використанню споживачами, які не мають приладів обліку газу, запевняють у ПАТ «Хмельницькгаз». Так, для споживачів, які користуються газовою плитою та мають газовий водонагрівач, норма споживання газу з 1 жовтня становить 18 метрів кубічних для однієї людини на місяць.
Той, хто має лічильник, не відчує змін. Держава ж заощаджуватиме на пільговиках. Більше прийдеться платити тим отримувачам субсидій та пільг, в кого встановлені лічильники газу, прописана одна людина, а реально проживає та споживає газ 4-5 чоловік.
- Наприклад, розглянемо мешканця багатоповерхового будинку, який користується колонкою, плитою та котлом, і є пільговиком - дитина війни, - каже начальник управління реалізації газу правління ПАТ «Хмельницькгаз» Олександра Панькевич. - До 1 жовтня пільгова норма складала 370 кубометрів, а з 1 жовтня - 134 кубометрів. Тобто, раніше пільговику держава відшкодовувала 100 гривень, а з 1 жовтня – лише 36 гривень.
Газовики кажуть, що збиткові результати підприємство отримає після перших виплат за новими тарифами, а постанова Кабміну про зміну нормативів споживання газу для населення може призвести до подорожчання газу.
- Це вдарить по кишеням малозахищених верств населення, - каже перший заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Василь Семенюк. - Держава в такому разі компенсує тільки зменшену норму споживання газу. Це призведе до ще більшої заборгованості. Зменшивши норми споживання газу для категорії, які користуються плитою і колонкою, держава не стимулює установки лічильника. Адже вони до 2016 року фактично можуть його не встановлювати. Цих 50 тисяч споживачі до 1 жовтня використовували на рік близько 17 мільйонів метрів кубічних. А так, як норма зменшилася, то вони споживатимуть близько 11 мільйонів метрів кубічних газу. Втім, люди й так використовували набагато більше газу, ніж платили за нього. Тому ПАТ матиме майже 38 мільйонів гривень збитків. Для нас ці збитки будуть дуже відчутні. Ми вимушені будемо звертатися до національного регулятору, адже наша економіка «тріщатиме», і нам потрібно буде підвищити тариф. А це десь на 51 гривню більше. Це буде відчутно для наших споживачів. А найбільше для тих, хто встановив лічильник.
Працівники підприємства занепокоєні змінами, адже й без того заборгованість населення становить майже 23 мільйона гривень. За їх словами, погіршення фінансового стану підприємства може вплинути також на їхню роботу і вчасну виплату заробітної плати. Тому колектив ПАТ «Хмельницькгазу» та ще 32 газові компанії направили до уряду відповідного листа.
Нові норми для хмельничан:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А взагалі, замовні статті - то не дуже гарно для іміджу газети.