Патрульні області уже працюють. Їх можна викликати з будь-якого населеного пункту. Усі дзвінки з області, які будуть надходити на лінію "102", опрацьовують у Хмельницькому. Далі оператори будуть відправляти групи швидкого реагування на місця.
Хмельницька область стала четвертою, де вже запрацювали такі групи реагування. Офіційне представлення заплановане на липень. Тому поки що правоохоронці про свою роботу говорять скромно.
За такою схемою вже працюють Київська, Харківська та Львівська області.
Хмельницький район буде обслуговувати 3 групи патрульної поліції. Всього таких груп на першому етапі буде 33, до складу яких входитиме по два працівники поліції. У кожного патруля буде свій сектор роботи. Працюватимуть на території всієї області. В майбутньому планується, аби таких груп було 49.
Чергуватимуть по 12 годин. На виклик виїжджають двоє – дільничний та інспектор.
У поліції пояснюють, спершу дзвінки будуть надходити на лінію «102». Оператор прийматиме повідомлення, після чого формує електронну карту. Далі класифікує подію на основі отриманої інформації і заповнює короткий зміст повідомлення. Диспетчер швидко організовує реагування на подію, при цьому відслідковує всі етапи.
Поліцейські кажуть, що швидкість реагування збільшилась. Серед недоліків, яке може стати на заваді називають поганий зв'язок у деяких населених пунктах області.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.