Під час війни у Хмельницькій області росіяни пошкодили майже 100 об’єктів

Під час війни у Хмельницькій області росіяни пошкодили майже 100 об’єктів
Колаж vsim.ua
  • Серед них — підприємства, навчальні заклади, житлові будинки, лікарня, електропідстанції тощо. 
  • Розповідаємо де саме та звідки виділяють кошти на відновлення. 

В Україні більше року триває повномасштабна війна. За цей час Хмельниччина стала тиловою областю. Тут осідають переселенці, які змушені покинути рідну домівку, сюди релокується бізнес з прифронтових міст. Разом з тим, російські ракети та дрони долітають і до Хмельниччини, вбивають наших людей та нищать майно. 

Які об’єкти пошкодили на Хмельниччині

Так, за інформацією Хмельницької обласної військової адміністрації, наданою у відповідь на інформаційний запит ОПОРИ, в період із 24 лютого 2022 року по 01 квітня 2023 року на території області внаслідок російської агресії пошкоджено 93 об’єкти.

Серед них:

Відео дня

Зокрема, внаслідок ракетного удару по військовому об’єкту в Хмельницькому 31 грудня 2022 року були також пошкоджені житлові будинки, автозаправка та комерційні приміщення. Тоді росіяни вбили мешканку Хмельницького 22-річну Оксану Музику

Вночі 10 лютого 2023 року в Шепетівському районі безпілотник ворога уразив об’єкт енергетичної інфраструктури. А вранці того ж дня рф завдала ракетного удару по об’єкту енергозабезпечення в Хмельницькому. За словами Симчишина, на той час це був п’ятий такий обстріл за останні місяці. Нагадаємо, тоді під час ліквідації прильоту загинуло двоє надзвичайників - Владислав Дворак та Сергій Севрук. 

Під час ракетного удару 18 лютого 2023 року пошкодили 3 навчальні заклади, 10 багатоповерхівок, вибухова хвиля від удару знищила близько пів тисячі вікон і балконів.

Неодноразово після влучання в енергетичні обʼєкти на Хмельниччині діяли графіки аварійних та планових відключень електроенергії. Найгірша ситуація була в Нетішині, де розташована Хмельницька атомна електростанція. Оскільки ціни на електроенергію для мешканців 30-кілометрової зони довкола станції знижені, в більшості містян немає газопостачання. Тож, коли в місті не було світла, його жителі потерпали і від відсутності водопостачання, і від неможливості приготувати їжу. 

За чий рахунок відновлюють інфраструктуру

Для відновлення інфраструктури після обстрілів на Хмельниччині використовують кошти місцевих бюджетів та залучають фінансування іноземних організацій, повідомляють в ОПОРІ. 

Так, у Шепетівській громаді, де постраждали 84 будівлі, з місцевого бюджету виділили 6 мільйонів гривень. У Хмельницькій громаді, як прозвітував міський голова 28 березня, депутати виділили матеріальну допомогу для людей, що суттєво постраждали від атак російської федерації, а частина підприємств отримали пільгу на сплату земельного сервітуту.

Крім того, деякі пошкодження відновлюють силами комунальних підприємств. Жителі постраждалих будинків, які замовляли металопластикові вікна самостійно, можуть надати відповідні рахунки, а місто виділить їм фінансову допомогу.

Ще 1,5 мільйона гривень на ремонт вікон, пошкоджених після влучання 31 грудня, мешканцям Хмельницького надала гуманітарна християнська організація Medair. Організація встановлює вікна у 15 будинках, які були пошкоджені після «прильоту» 18 лютого. Medair також допомогла встановити вікна після обстрілу міста Шепетівки.

Додамо, що в Хмельницькому діє робоча група, яка за заявою обстежує пошкоджені внаслідок обстрілів будівлі. Акт про обстеження власник майна може додати до заявки на компенсацію від держави в «Дії». 

Нагадаємо, нещодавно президент України підписав закон про компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок війни нерухоме майно. Цей закон запроваджує компенсацію за пошкодження чи знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій, спричинених російською військовою агресією. Мова йде лише про ті, які сталися після повномасштабного вторгнення. Також закон не поширюватиметься на об’єкти, що станом на 24 лютого 2022 року були на тимчасово окупованій території.

За яку нерухомість буде компенсація

Згідно документу компенсуватимуть за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість: 

Хто отримає компенсацію

На компенсацію мають право громадяни України, які:

Також компенсацію можуть отримати: об’єднання співвласників та управителі багатоквартирних будинків, які їх утримують. Разом з тим на компенсацію не можуть претендувати підсанкційні особи, які засуджені за злочини проти нацбезпеки України та їхні спадкоємці.

Як зафіксувати пошкоджене майно

При фіксації пошкоджень або руйнувань у Мінреінтеграції закликають дотримуватися кількох важливих правил:

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • 007
    Хто дозволяє будувати багатоповерхові будинки на територіях військових частин?! Дозволи дає або корупціонер або долбой..б.
  • Новини Хмельницького на vsim.ua

    ❗️Оперативна інформація, цікаві та важливі новини у нашому Telegram-каналі - https://t.me/+gtHqKqD7B0o3N2Uy

keyboard_arrow_up