ПРО ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ОСІБ ПРИЗВАНИХ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

  • Татьяна Жмуд
ПРО ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ОСІБ ПРИЗВАНИХ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ
Запитання: На момент мого призову ( у квітні 2015 року) в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» відповідно до змін від 15.01.2015 р. було прописано, що за строковиками на період служби зберігаються робоче місце та середня заробітна плата. Але відповідні зміни до Кодексу законів про працю не були внесені. У зв’язку з чим мене було звільнено і в наказі про звільнення вказано "звільнено в зв'язку з призовом". Чи повинне підприємство відновити мене на роботі?

Запитання:

На момент мого призову ( у квітні 2015 року) в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» відповідно до змін від 15.01.2015 р. було прописано, що за строковиками на період служби зберігаються робоче місце та середня заробітна плата. Але відповідні зміни до Кодексу законів про працю не були внесені. У зв’язку з чим мене було звільнено і внаказі про звільнення вказано "звільнено в зв'язку з призовом". Чи повинне підприємство відновити мене на роботі?

Відео дня

Відповідь:

Дійсно з січня 2015 року у ч.2 ст. 39 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено право призваного на строкову службу військовослужбовця на збереження місця роботи і середнього заробітку. Але до 11 червня 2015 року, а саме до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» № 433-VIII, існувала колізія між зазначеною нормою закону "Про військовий обов'язок і військову службу" і частиною 3 ст.36 КЗпП, яка передбачала звільнення призваних на строкову службу працівників.

Але у разі виникнення такої колізії має застосовуватися спеціальна норма ч.2 ст.39 Закону "Про військовий обов'язок і військову службу", яка передбачає збереження місця роботи і середнього заробітку. Тому звільнення призваного на строкову службу у квітні 2015 року працівника є незаконним.

У випадку незаконного звільнення найефективнішим способом захисту є звернення до суду. Суд може поновити незаконно звільненого працівника на роботі, стягнути заборгованість із заробітної плати за увесь період звільнення і моральну шкоду.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:11 У Хмельницькій міськраді прозвітували про ремонт у «Дитячому світі» (ФОТО) 17:46 Хмельниччина втратила десятьох захисників: імена 16:51 Хмельничанка опинилась у пастці у власній квартирі. Знадобилась допомога поліцейських 16:09 Холодно вночі і тепло вдень: прогноз погоди на Великдень на Хмельниччині Від читача 17:44 Кіберполіція запрошує долучитись до проєкту Чатові ОНЛАЙН 15:21 У Хмельницькій області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки 14:36 Складаємо великодній кошик: що обов'язково класти, а що під забороною освячення 13:51 На Хмельниччині поліція викрила псевдомінера. Йому загрожує в’язниця 13:02 СБУ закликає жителів Хмельниччини не відвідувати масових зібрань на Великдень 12:14 На пожежі у Хмельницькому знайшли тіло чоловіка 11:29 Тонули у смолі під палаючим сонцем: на Хмельниччині офіцер врятував цуценят (ФОТО) 10:38 Отримали остаточний вирок нападники, які катували та обікрали пенсіонерку 09:52 Від сьогодні змінюється позначення навчальних автівок 09:08 На Хмельниччині розкладатимуть вакцину від сказу для тварин: як вони виглядають 20:52 На Хмельниччині солістка відомого гурту зареєструвала авто
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up