До кінця року 253 під’їзди в багатоповерхівках міста відремонтують.
Комунальники штукатурять і білять стіни, фарбують перила і змінюють старі лампи на LED.
За які адреси візьмуться у листопаді і як посприяти ремонту вашого під’їзду, дізнавалися журналісти vsim.ua.
Ремонтувати під’їзд мають раз у п’ять років. Штукатурять, фарбують і змінюють освітлення за рахунок квартплати і міського бюджету. Де працюватимуть в листопаді і як включити свій під’їзд в графік ремонтів на наступний рік, читайте далі.
Графік ремонту під’їздів з адресами складається комунальниками наприкінці кожного року на наступний. На 2017-ий запланували оновити 253. Станом на 9 листопада відремонтували 169 під’їздів. В графік поки не вкладаються.
- Цього року запланували зробити більше, ніж раніше. І виконали ремонтів більше, ніж в попередні роки. Але в графік не вкладаємося. Основна причина – немає кому працювати. Люди звільняються, - каже начальник житлового відділу управління ЖКГ Хмельницької міськради Ганна Рихліцька.
У під’їздах в першу чергу штукатурять потріскані стіни. Після цього їх білять і фарбують. Також працівники ЖЕКу можуть замінити поламані перила. Якщо потрібно, ремонтують та фарбують вхідні двері та накриття над ними. Обов’язково в під’їзді старі світильники замінюють на більш економні LED. Роблять це в рамках “Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних житлових будинків м. Хмельницького на 2016–2020 роки”. На її реалізацію цьогоріч виділили 1,5 мільйона гривень з бюджету міста.
Раз на п’ять років під’їзд мають відремонтувати відповідно до правил обслуговування житлових будинків. Раніше це можуть зробити в разі надзвичайної ситуації – затоплення або пожежа. Та якщо ви вважаєте, що ваш під’їзд потрібно відремонтувати і комунальники ніяк до нього не доберуться – йдіть в ЖЕК.
Спочатку потрібно підготувати заяву на ім’я начальника ЖЕКу. Вона може бути від одного мешканця або колективна. У ній потрібно попросити комунальників обстежити ваш під’їзд і оцінити його стан. Це мають зробити протягом місяця і скласти акт із результатами огляду допоміжних приміщень та приміщень загального користування. На його основі буде прийматися рішення про те, чи варто ремонтувати під’їзд.
Якщо вирішать, що під’їзд потребує ремонту, чекайте бригаду. Усі роботи мають виконуватися за рахунок квартирної плати. Як каже Ганна Рихлицька, з мешканців додаткових коштів не збирають.
В листопаді запланували підмарафетити 15 під’їздів. Із адресами робіт можна ознайомитися на карті.
Однією з адрес, де зараз працює бригада, є будинок на 31/1 на вулиці Гагаріна. В першому під’їзді уже встановили нове освітлення. Світильник обладнаний датчиком руху. Також тут підштукатурили стіни. На черзі - побілка, фарбування.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Всю жизнь это делалось за счёт жильцов, путём "сбора денег" и разумеется далеко не каждые 5 лет..... Так что может они у себя дома это делают, но точно не в подъездах!