Проект буде реалізовано протягом першого півріччя 2009 року Державним архівом Хмельницької області та громадською організацією «Центр стратегічних ініціатив».
«В першу чергу звертатимемо увагу на документи, що відносяться до періоду Другої світової війни. Маємо картотеки, фільтраційні картки, великий масив листування остарбайтерів із рідними», - сказав директор Державного архіву Хмельницької області Петро Слободянюк. За його словами, фільтраційні справи містять різні дані: протоколи допитів, списки вивезених громадян, складених сільськими радами. «Усі ці матеріали хочемо опублікувати на сайті, створити електронну версію цих документів», - продовжив Петро Якович. Сайт буде відкритим та безкоштовним для користувачів, усі розміщені документи будуть опубліковані повністю. Відвідувачі зможуть самостійно знайти дані про своїх родичів та близьких, яких було вивезено на примусові роботи до Німеччини.
Вартість проекту, за словами директора «Центру стратегічних ініціатив» Наталі Шмурікової, становить 10 тисяч доларів. За шість місяців організатори планують закупити обладнання та напрацювати систему залучення волонтерів, які і мають вводити інформацію в комп'ютери. Основними вимогами до волонтерів є володіння комп'ютером, бережливе ставлення до документів. «Волонтером може бути кожен, хто має трохи вільного часу та бажання допомогти рідному місту. Наша мета — це покращання якості послуг під час видачі документів, прискорення процесу пошуку інформації та надання відкритого доступу громадянам до архівних фондів», - розповіла Наталя Шмурікова. На даний час відповідь на запит працівники архіву надають за місяць.
Наприкінці проекту буде проведено тестування сайту.
У випадку отримання позитивного результату наступними темами можуть бути: списки жертв Голодомору та родоводи місцевої знаті. В останньому випадку вхід на сайт буде платним.
Підготувала Ольга Садігурська
Інформаційна служба газети "Діловий тижневик "ВСІМ"
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.